EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Beyaz Eşya Teknik Servis

Buzdolabı Teknik Servis

Bir buzdolabı, tıkırtı veya vuruntu sesleri çıkarıyorsa bu, kondenser (soğutucu akışkan sıvıyı yoğunlaştırarak ortama soğuk hava yaymak için kullanılan ısı değişimi elemanı) veya evaporatör (soğutma sistemlerinde kullanılan buharlaştırıcı eleman) fanının tıkalı olduğu anlamına gelebilir.

Buzdolabı Teknik Servis

Yiyecekler çok hızlı bozuluyorsa ya da bir içeceği soğutması çok zaman alıyorsa, buzdolabı muhtemelen uygun sıcaklığı korumakta sorun yaşıyordur. Bu aynı zamanda artan enerji tüketimi demektir.

Buzdolabının içinde az miktarda yoğuşma olması normaldir Ancak yoğuşma çok fazla ise, buzdolabı düzgün soğutmuyor olabilir. Bazen lastik conta aşınarak soğuk havanın dışarı sızmasına neden olur.

Soğutucu motorları, iç sıcaklığın ayarlanması gerektiğinde açılır ve kapanır. Buzdolabının kapısı çok sık açılıp kapanmıyorsa motor her zaman açık olmamalıdır. Aksi halde sürekli olarak yüksek hızda çalışması motoru yakabilir.

Bütün bu sorunlar buzdolabının periyodik kontrollerinde ortaya çıkabilir ya da dikkatli bir kullanıcı buzdolabının tamir ihtiyacını tespit edebilir. Buzdolabının daha uzun ömürlü olması için arızaların erken tespit edilmesi ve profesyonelce sorunun giderilmesi gerekmektedir.

Kuruluşumuz, eğitimli ve uzman bir kadro ve gelişmiş teknolojik donanımı ile, beyaz eşya teknik servis hizmetleri arasında, buzdolapları için teknik servis hizmeti de vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.