EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Beyaz Eşya Teknik Servis

Fırın Teknik Servis

En yaygın fırın sorunlarından biri, arızalı bir termostattır. Termostatın düzgün çalışmadığına dair kesin bir işaret, fanın sürekli çalışıyor olmasıdır. Bu durum fırının verimsiz çalışmasına neden olur. Fanın otomatik ayarlarının kontrol edilmesi ve tüm ısıtma ayarlarında sürekli çalışıp çalışmadığına bakılması gerekir.

Fırın Teknik Servis

Kirli veya tıkalı bir filtre, fırının çalışması için gereken girişi azaltabilir ve verimliliği düşürebilir. Ayrıca potansiyel olarak limit anahtarının zarar görmesine neden olabilir. En yüksek performansı sağlamak için filtrelerin üç ayda bir değiştirilmesi gerekir.

Isı eşanjörü, ısınan alevi havadan ayırarak fırının güvenli bir şekilde çalışmasını sağlar. Hava filtresi zamanında değiştirilmezse, ısı eşanjörü çatlayabilir.

Üfleyici kayış, fanın çalışmasına yardımcı olan bir motorun parçasıdır. Ancak bu kayış zaman içinde yıpranmaya veya kırılmaya başlar. Bu genellikle fırından gelen tiz bir gıcırtı sesiyle fark edilir. Bu kayışın değiştirilmesi, fanın verimliliğini ve performansını artırmaya yardımcı olur.

Fırın, genellikle bir döngüyü yeni bitirdiğinde, sık sık devreye giriyorsa, o zaman filtre tıkanmış olabilir veya hava akımı yanlış olabilir.

Kuruluşumuz, eğitimli ve uzman bir kadro ve gelişmiş teknolojik donanımı ile, beyaz eşya teknik servis hizmetleri arasında, fırınlar için teknik servis hizmeti de vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.