EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Özel Teknik Servis Hizmetleri

Bilgisayar Teknik Servis

Bilgisayarlar bu derece yaygınlaştı ve ister masaüstü olsun ister taşınır bilgisayarlar olsun hemen hemen herkes bir şekilde bilgisayar kullanmaya başladı. Üstelik tabletlerin bu kadar yaygınlaşmaya başlaması ile bilgisayar kullanan sayısı ciddi oranda yükseldi. Bu güzel de bilgisayar kullanan kişilerin önemli bir kısmı, sadece bilgisayarları açıp kapamayı ve bildikleri birkaç programı kullanmayı bilmektedir.

Bilgisayar Teknik Servis

Bu kullanıcıların ne kadarı acaba bilgisayarların güç kaynağından haberi vardır? Ne kadarı acaba hafıza kartını tanıyordur? Kaç kişi ana kart veya ekran kartının farkındadır? Çok fazla olmadığı kesin. Oysa bunlar bir bilgisayarın çalışması için gerekli ekipmanlardır ve bu parçalar bazen sorun yaratabilir, bazen de yeterli olmayabilir. Bilgisayar servisleri işte bu parçaların çalışmasında karşılaşılan problemleri giderme veya yetersiz kaldıkları anlarda daha üst modelleri ile değiştirme hizmeti veren firmalardır.

Bilgisayar servisleri, hem evlerde kullanılan kişisel bilgisayarlar için hem de firmaların ofislerinde kullanılan bilgisayarlar için bakım, onarım ve teknik hizmetleri kapsamaktadır.

Masaüstü bilgisayarlar olsun, notebook bilgisayarlar olsun, verilen teknik servis hizmeti aslında iki yönlü olmaktadır. Çünkü bir bilgisayarın çalışması için öncelikle, anakart, ekran kartı, hafıza kartı, ses kartı, işlemci, ekran, klavye, mouse ve benzeri donanımsal parçalara ihtiyaç vardır. Bu parçalar birbirleri ile uyumlu şekilde kurulduktan sonra da bilgisayara bir işletim sisteminin ve faaliyet şekline yönelik programların yüklenmesi gerekir. Bunlar da bilgisayarın çalışmasının yazılımsal yönüdür.

Bilgisayar servis hizmetleri, bilgisayarların çalışma düzeninde hem donanımsal hem de yazılımsal sorunların giderilmesi için verilmektedir.

Bilgisayar servis hizmetleri, genel olarak sorunların tespit edilmesi, servis şeklinin belirlenmesi ve sorunların giderilmesi amacı ile, bu hizmeti verecek firmanın kendi teknik servislerinde verilebileceği gibi, yine sorunun niteliğine göre bilgisayarların bulunduğu yerde de verilebilir.

Profesyonel bilgisayar teknik servisleri, önceden belirledikleri teknik servis prosedürleri çerçevesinde bu hizmeti vermektedir. Genel olarak bu prosedürlerde, ne zaman teknik servis hizmeti verildiği, servise getirilen ürünlerin ne şekilde geri alınacağı, ne kadar sürede müşteriye teslim edileceği, garanti koşullarının neler olduğu, servise bırakılan ancak belli bir süre teslim alınmayan ürünlerin ne olacağı ve benzeri birçok konu yer alır. Bilgisayar servis hizmetleri genel olarak markalı da olsa markasız da olsa her türlü bilgisayar için verilmektedir.

Belli başlı verilen bilgisayar servis hizmetleri şunlardır:

  • Bilgisayarların bakım, destek ve yönetim hizmetleri
  • Şirket bünyesinde bulunan donanım ve yazılım ürünlerinin entegrasyonunun yapılması
  • Bilgisayarların, anakart, ekran kartı, ses kartı ve benzeri ekipmanlarının değiştirilmesi
  • Hafıza kartlarının değiştirilmesi veya yükseltilmesi
  • Bilgisayarlara işletim sisteminin kurulması ya da güncellenmesi
  • Driver’ların güncellenmesi ve upgrade işlemlerinin yapılması
  • Network kurulumunun yapılması
  • Bilgilerin otomatik olarak yedeklenmesi ayarları
  • Bilgisayarlarda virüs taraması ve program güncellemelerinin yapılması
  • Monitör tamirinin yapılması

Kuruluşumuz, masaüstü veya notebook her türlü bilgisayarlar için servis hizmeti vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.