EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Bilgisayar Teknik Servis

Açılmayan Video ve Resim Dosyaları İçin Yazılım Yükleme Servisi

O kadar farklı programlar geliştiriliyor ki. Video programlarında da öyle. Her yazılımın kendine göre bir uzantısı var. Böyle olunca ortada sayısız video uzantısı bulunmaktadır. Bu durum özellikle media oynatıcı programlar üreten firmalar açısından sıkıntı yaratmaktadır. Bu programlar farklı video uzantısı taşıyan dosyaları açmakta sıkıntı gösterince, firmalar bütün uzantıları tek bir dosyada toplamak için kodek paketleri ismi verilen paketler üretmeye başladılar. Böyle olunca tek bir kodek paketi ile her türlü video görüntüyü açmak mümkün hale gelmiştir.

Açılmayan Video ve Resim Dosyaları İçin Yazılım Yükleme Servisi

Örnek vermek gerekirse, FLV veya MP4 uzantılı bir video dosyasını, her video gösteren program açmamaktadır. Her farklı uzantılı video dosyası için kendi uygulama programını yüklemek ise, bilgisayarda program karmaşası yaratmaktan öteye gitmez. Ayrıca bu karmaşa içinde işletim sistemi de uzantıları karıştırabilir ve hiçbir video dosyasını açamaz hale gelebilir.

Bu nedenle kodek paketlerini kullanmak en kestirme ve güvenli yol olmaktadır. Video gösteren programlar zaman içinde en yaygın kullanılan kodek paketlerini içlerine almışlar ve bu durumu sorun olmaktan çıkarmışlardır.

Bugün hem Windows Media Player için hem de Media Player Classic için yüklenebilecek birçok kodek paketleri bulunmaktadır ve bu paketlerden birini kullanarak bütün videolar açılabilmektedir.

Kodek paketlerini indirmek ve bilgisayarda kurmak ise, bir takım ayarların yapılmasını gerektirdiği için herkes için kolay olmayabilir. Bilgisayar teknik destek hizmeti veren birçok firma yanında şirketimiz de, kişi ve kuruluşlara en uygun kodek paketinin yüklenmesi ve kurulması konusunda hızlı ve kaliteli bir destek hizmeti vermektedir.

Bazen de kullanıcılar resim dosyalarını açmakta sorun yaşıyor olabilirler. Bu durum genelde resim dosyalarının uzantılarının değişmiş olmasından veya resimlerin header bilgilerinin bozulmuş olmasından kaynaklanabilir. Bazen de kullanıcılar resimlerini yanlışlıkla silmiş olabilirler. Bu son durumda sabit disk üzerinde silinen dosyanın bulunduğu alana yeni bir veri yazılmamışsa silinen resimleri kurtarmak mümkündür. Bu kurtarma işlemini yapan bazı programlar bulunmaktadır.

Şirketimiz her durumda gerek kurtarma programlarının yüklenmesi gerekse bozulan resimlerin kurtarılması konusunda gerekli teknik desteği sağlamaktadır.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.