EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Bilgisayar Teknik Servis

Adalar Bilgisayar Servisi

Herkes bilgisayar kullanıyor ancak en küçük bir arıza durumunda tıkanıp kalıyorlar. Bu arzılar donanımsal arızalar da olabilir, yazılımsal arızalar da olabilir. Aslında kullanıcıların çoğu yaşadıkları sıkıntıların donanımsal mı yazılımsal mı olduğunu anlamakta güçlük çekiyorlar. Evet bilgisayarlar hassas araçlardır, elektronik araçlardır, ancak sadece kullanıcı olmak yetmiyor.

Adalar Bilgisayar Servisi

Bir miktar bilgisayarların çalışma sistemlerinden ve çalışma mantığından anlamak gerekiyor. Bilgisayarların yapısından ve işleyiş düzeninden anlayan insanlar, bir sorun ortaya çıktığında, kendi bilgi birikimleri ile bu sorunları aşmasını bilirler.

Ancak işin doğrusu bilgisayarların ortaya çıkarığı arızalar her zaman basit olmayabilir. Çeşitli araştırmalara rağmen arızanın nedeni bulunamıyorsa ya da ortaya çıkan arıza başedilemeyecek boyutta ise, o zaman bilgisayar destek hizmetleri veren bir firmanın yolunu tutmak gerekiyor. Bilgisayarda karşılaşılan arızaların nedenleri çok farklı olabilir. Bir kısmı donanımsal arızalardır, bir kısmı işletim sisteminin neden olduğu arızalardır, bir kısmı ise kullanılan uygulama yazılımlarından kaynaklanıyor olabilir. Bu arızaları tespit etmek, nedenlerini bulmak ve gidermeye çalışmak uzmanlık gerektirebilir.

Bilgisayardaki hangi parçanın arızalı olduğu bulmak kolay olmayabilir. Örneğin bilgisayarın anakartı arzılanmış olabilir. Veya anakart üzerinde bulunan ekran kartı ya da diğer kartlar arzılanmış olabilir. Bilgisayarın hafıza kartı bozulmuş olabilir veya güç kaynağı arıza göstermiş olabilir veya sorun ekrandadır. Bigisayarın sabit diski sıkıntı yaratıyor olabilir. Bilgisayar teknik servisleri, arızalanan sabit disk üzerinde yer alan bilgileri bile kurtarabilmektedir.

Görüldüğü gibi bu sayılanlar ciddi boyutlu arızalardır ve her kullanıcının başına gelebilir. Bu arızaların nereden kaynaklandığını bulmak, arızanın şekline göre ne yapılacağına karar vermek ve arızayı gidermek uzmanlık gerektiren bir iştir. Herkes bilgisayarın içini açıp anakartı değiştirmez. Anakart üzerinde bulunan parçalar ayrılırken her an bir chip’e zarar verilebilir.

Basit kontrol yöntemleri ile anakart üzerinde bulunan hafıza kartı veya ekran kartının sıkıntılı olduğu anlaşılabilir ama bu durumda bir bilgisayar teknik servis hizmeti almak en doğrusudur.

Açıklanan konular donanımsal arızalardır ancak bazı durumlarda bilgisayarın açılmaması, işletim sistemindeki bir sorundan kaynaklanabilir. Bu durumda işletim sisteminin yeniden yüklenmesi veya güncellenmesi gerekebilir. Benzer şekilde sıkıntı sürücü yazılımlarında (driver’larda) olabilir. Sürücü yazılımlarının çalışmaması veya aksaması durumunda doğru sürücülerin yeniden yüklenmesi gerekecektir.

Zamandan kazanmak ve arızayı kesin bir şekilde gidermek için, bilgisayardaki sıkıntı ne olursa olsun müdahale etmemek ve doğru bir bigisayar destek hizmeti almak en doğrusudur. Bu kuruluşlar eğitimli ve deneyimli çalışanları ile arızaları en kısa sürede bulmakta ve gidermeye çalışmaktadır.

İstanbul’un otuzdokuz ilçesi içinde nüfus olarak en küçük ilçesi Adalar ilçesidir. 2014 nüfus sayımı sonuçlarına göre Adalar ilçesinin nüfusu 16 bindir. Bu küçük ilçemizde de çok sayıda bilgisayar kullanıcısı bulunmaktadır.

Bilgisayar teknik servis hizmeti veren şirketimiz, Adalar ilçesinde de kişi ve kuruluşlara her türlü bilgisayar teknik servis hizmetlerini vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.