EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Bilgisayar Teknik Servis

Ağ Kontrol ve Bakım Servisi

Bilgisayar ve iletişim teknolojileri geliştikçe, büyük olsun küçük olsun bütün kuruluşların yüksek hızlı bu teknolojileri kullanma ihtiyacı gittikçe artmaktadır. Böyle olunca gerek sıfırdan ağ kurulumunda olsun, gerek mevcut ağ yapılarının iyileştirilmesi çalışmalarında olsun, bilgisayar teknik servis hizmeti veren firmalardan alınacak ağ kontrol ve bakım hizmetleri önemli olmaktadır. Bu hizmetler sayesinde yüksek performans, ama düşük maliyet rakamları ile en uygun çözümler elde edilmektedir.

Ağ Kontrol ve Bakım Servisi

Çeşitli büyüklükteki kuruluşların kullandıkları ağ teknolojileri ve boyutları, bu kuruluşların faaliyet alanları ve boyutları ile orantılıdır. Yerel alan ağları (LAN) nispeten küçük sistemlerden ve iletişim ortamından meydana gelmektedir. Geniş alan ağları (WAN) ise ülkemizdeki ya da dünyanın farklı ülkelerindeki yerel alan ağlarını birbirine bağlayan bir yapıdır.

Ağ bağlantıları çeşitli yöntemlerle kurulmaktadır. DSL bağlantı yönteminde, var olan telefon hatları kullanılır ve yüksek hızda veri iletimi sağlanır. DSL, geniş band erişim teknolojisidir. ISDN, uluslararası bir iletişim standardıdır. Veri, görüntü ve sesleri normal telefon hatları üzerinden göndermek için programlanmıştır. Ethernet teknolojisi de aynı şekilde bir ağ bağlantı yöntemidir. Bilgisayar teknik servis hizmeti veren firmalar, kuruluşların ihtiyacına uygun şekilde bu üç teknolojide de hizmet vermektedir.

Network bakım hizmetleri, router, modem ve XDSL kurulumlarını kapsamaktadır. Router, birden fazla bilgisayarı aynı ağa bağlamak için kullanılan bir kutudur. Eskiden router üzerinde sadece kablo girişi bulunuyordu. Bugün kablosuz router’lar kullanılmaktadır. Modemler ise temelde telefon hattı veya kablo arayüzü ile internete bağlanmaya imkan veren bir kutudur. Modemlerin birden fazla bilgisayarı aynı ağ içinde birbirine bağlama görevi yoktur. XDSL, DSL teknolojsinde geliştirilen bütün erişim tekniklerinin genel ismidir. Bu bakımdan ADSL de bu sınıfa girer. ADSL, internet bağlantısı için en fazla kullanılan bağlantı tekniğidir. Bir dağıtıcı (splitter) sayesinde hem internete çıkış hem de telefon görüşmeleri aynı telefon hattından sağlanır.

Ağ kontrol ve bakım hizmeti, müşterilerin yerel alan ağları veya geniş alan ağları altyapılarında bulunan switch, router, modem ve benzeri bütün donanımların kuruluşlarını, donanım ve çalışma problemlerinin giderilmesini ve bunların sorunsuz çalışmalarını sağlamak üzere verilen hizmetleri kapsamaktadır. Bu hizmetler yapılacak anlaşma koşullarına göre çağrı bazlı olabileceği gibi belli dönemlerde verilecek hizmet şeklinde de olabilir. Aynı zamanda sözleşme, parça dahil ya da parça hariç olarak yapılabilir.

Kuruluşların faaliyetlerinin sekteye uğramaması, iş akışlarının kesintisiz sürmesi açısından, ağ kontrol ve bakım hizmeti almak önemlidir. Özellikle bu aksamalar yüzünden zarar görme ihtimali yüksek olan büyük ölçekli resmi ve özel kuruluşlar, finans kuruluşları, ülke dışından bağlantıları olan kuruluşlar ve üretim yapan işletmeler bu hizmete önem vermektedir.

Bilgisayar teknik servis hizmeti veren bütün firmalar gibi şirketimiz de, her büyüklükteki kuruluşlar için ağ kontrol ve bakım servisi vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.