EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Bilgisayar Teknik Servis

Arnavutköy Bilgisayar Servisi

Artık çağımız bilgisayar ve iletişim çağı. Bu yüzden kimsenin bilgisayarların, bozulmasına hatta yavaşlamasına bile tahammülü yok. Teknolojinin gelişmesine paralel olarak masasüstü bilgisayarlar, laptoplar, akıllı telefonlar ve tabletler arka arkaya ve büyük bir hızla günlük yaşamda yerlerini aldılar. Yakın gelecekte mutlaka çok daha farklı ve üstün teknolojiler çıkacak. Nesiller arasındaki fark gittikçe daralıyor. Ama bundan sonra o şekilde veya bu şekilde bilgisayarlar mutlaka yaşamda hep olacaklar.

Arnavutköy Bilgisayar Servisi

Bilgisayarlar olduğu sürece de arızaları, bakımları ve onarımları hep olacaktır. Bu çalışmalar donanım ve yazılım olarak iki yönlü algılanması gereken hizmetlerdir. Herşeyden önce bilgisayarlar teknolojik araçlar olduğundan, üzerlerinde anakart, işlemci, güç kaynağı, hafıza kartı, ekran kartı, ses kartı, hard disk, klavye ve ekran gibi mekanik parçalar yer almaktadır. Bu parçalar ya ekonomik ömürlerini tamamladıkları için veya çarpma, devrilme veya benzer bir şekilde zor gördükleri için gün gelir arızalanabilirler.

Böyle olduğunda bu tür problemlerin araştırılması, tespit edilmesi ve onarılması ya da yenisi ile değiştirilmesi gerekmektedir. Bu tür hizmetler bilgisayarların donanımsal olarak tamirini ifade eder. Bu kapsamda, genel olarak şu hizmetler verilmektedir: anakart değişimi, işlemci değişimi, ram kartı değişimi veya yeni ram eklenmesi, Blue Ray, CD-ROM veya DVD-ROM değişimi, ekran arızalarının giderilmesi, USB portlarının bakımı. Bilgisayarın bu parçaları, çok ender olarak kendiliğinden arızalanabilir. Örneğin bilgisayarın aşırı ısınması yüzünden bazı arızalar çıkarması da mümkündür.

Eğer bilgisayar teknik servileri, bir parçanın değiştirilmesine karar veriyorsa, bunun için mutlaka kullanıcı onayı alırlar. Genelde değiştirilen bu parçaların garantileri, bu hizmeti veren firma tarafından değil, bu parçaları üreten firmalar tarafından sağlanır. Teknik destek hizmeti veren firmalar sadece onarım garantisi verebilirler.

Bu bahsettiklerimiz bilgisayarın tamir gerektiren donanımsal arızalardır. Ancak bilgisayarların temel çalışma düzenini sağlayan işletim sistemleri de arızalanabilir. Genelde kulağa çalınan, bilgisayar çöktü ifadesi biraz da bu durumu açıklar. Bilgisayar çökmese de çalışması yavaşlayabilir, veya bilgisayara virüs bulaşabilir, ya da bilgisayarın çalışması dengesizleşir. Bu tür problemlerin araştırılması, nedenlerinin bulunması, gerektiğinde bilgisayara yeniden sistem yüklenmesi, bilgisayara bulaşan virüslerin temizlenmesi ve bunlara benzer hizmetler bilgisayarın yazılımsal onarımını ifade eder.

Çeşitli sürücü yazılım problemleri (driver problemleri), ADSL modem sorunları, network sorunları veya internete bağlanma sorunları da bu kapsamdadır. Ancak yazılımsal sorunlara müdahale öncesinde mutlaka diskin yedeği alınsa da müdahale sırasında bazen bir takım veriler kaybolabilir. Genel olarak bu durumlarda servis hizmeti veren kuruluş sorumluluk üstlenmez.

İstanbul’un nüfus büyüklüğü bakımından otuzuncu sırasında Arnavutköy ilçesi bulunmaktadır. 2014 nüfus sayımı sonuçlarına göre Arnavutköy ilçesinin nüfusu 226 bindir. Çok sayıda bilgisayar kullanıcısı kişi ve kuruluş bulunan bu ilçemizde de, şirketimiz bilgisayarlar için hem donanımsal hem de yazılımsal tamir hizmetleri vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.