EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Bilgisayar Teknik Servis

Bağcılar Bilgisayar Servisi

Bütün bilgisayarlar gibi notebook’ların da üzerinde, çalışmasını sağlayan temel bir işletim sistemi bulunur. Bilgisayar servis hizmetleri arasında notebook’lar için verilen yazılım servisleri, hem bu işletim sisteminin gerekli durumlarda yeniden yüklenmesi veya güncellenmesi için verilir, hem de bir takım uygulama yazılımlarının yüklenmesi için verilir.

Bağcılar Bilgisayar Servisi

Notebook’lara işletim sistemi yüklenmesi, ilk alındıkları zaman yapılabileceği gibi sonradan da yapılabilir. Sonradan yaşanan bazı sıkıntıları gidermek için bazen işletim sisteminin yeniden yüklenmesi gerekebilir. Notebook’larda ağırlıklı olarak Windows işletim sistemi kullanılmaktadır. Neredeyse pazarın yüde 98’ine yakın bir bölümü Microsoft tarafından geliştirilen Windows işletim sistemini kullanmaktadır. Ancak servis hizmetleri diğer işletim sistemleri için de verilmektedir.

İşletim sistemi olmazsa, bilgisayarların açılması, çalıştırılması veya kullanılması mümkün değildir. Sonradan bilgisayara yüklenecek resimler, müzikler, dosyalar veya diğer uygulama programları bu sistem ile yönetilir. Aynı zamanda bilgisayara bağlı bileşenlerin çalışması ve yönetilmesi de bu işletim sistemi sayesinde olmaktadır. Bu yüzden işletim sisteminin notebook’lara bu işi bilen kişiler tarafından yüklenmesi gerekir. Yükleme sırasında tanımlanacak bir kısım parametreler baştan doğru set edilmezse sonradan kullanım sırasında sıkıntı yaşanabilir.

Daha açık anlaşılması bakımında, bir işletim sistemi, bilgisayarın ana belleğini yönetir, merkezi işlem birimini yönetir, CD-ROM, DVD, Flash disk ve benzeri harici kayıt cihazlarını yönetir, dosya yönetimini sağlar, bilgisayara veri giriş çıkışlarını kontrol eder ve bilgisayar sisteminin güvenliği ve kontrolünü sağlar. Kısaca bir işletim sistemi, bilgisayar üzerindeki bütün donanımların, yazılımların ve verinin yönetimini sağlar.

İşletim sisteminin notebook’a doğru ve eksiksiz yüklenmesi bu yüzden çok önemlidir. Bu konuda bilgisayar destek hizmetleri sunan firmalardan hizmet almak en doğrusudur. Notebook satın alınırken işletim sistemleri üretici firmadan sağlanan veya satın alınan CD/DVD ile birlikte verilir. İşletim sistemi ile notebook özellikleri uyumlu olmak zorundadır.

Notebook’lar için verilecek yazılım hizmetleri bu notebook’ta kullanılacak olan başka uygulama programlarının yüklenmesi için de olabilir. Örneğin çeşitli dokümanların hazırlanmasında kullanılan Word programı, veya çeşitli hesaplamaların yapılması ve tabloların hazırlanması için kullanılan Excel programı, ya da çeşitli sunumları hazırlamak için kullanılan PowerPoint programı gibi ofis programları bunların başında gelir. Bu tür proramların yüklenmesi için lisanslı olmaları gerekir. Bunun dışında ücretli veya ücretsiz kullanılan başka programların da notebook’a yüklenmesi için destek alınabilir. Örneğin internet sitelerinde bulunan birçok içeriğin hazırlandığı ve bu içeriklerin görüntülenmesi için kullanılan FlashPlayer bunlardan biridir.

Bu arada bilgisayarservis hizmeti veren firmalar, çeşitli antivirüs programlarının yüklenmesi konusunda da müşterilere destek olmaktadır.

Bağcılar ilçesi, İstanbul’un nüfus bakımından en büyük ilçesidir. 2014 nüfus sayımı sonuçlarına göre Bağcılar ilçesinin nüfusu 755 bindir. İstanbul’un her yerinde olduğu gibi bu ilçemizde de şirketimiz, notebook’lar için her türlü yazılımsal desteği vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.