EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Bilgisayar Teknik Servis

Bahçelievler Bilgisayar Servisi

Bilgisayarların olduğu hemen her yerde yazıcılar da var. Bir bilgisayar nasıl ara sıra da olsa sıkıntı yaşıyorsa, yazıcıların da sorun çıkarmaması mümkün değil. Belki bu sorunların bir kısmı yazıcıların yanlış ve dikkatsiz kullanılmasından kaynaklanıyor, bir kısmı çok fazla kullanıldıkları için sorun çıkarıyor, ama ne olursa olsun ihtiyaç duyulan her durumda çalışır vaziyette olmaları gerekiyor.

Bahçelievler Bilgisayar Servisi

Yazıcının kağıt sıkıştırması en fazla karşılaşılan bir sıkıntıdır. Kağıtların yanlış yerleştirilmiş olması veya kağıt kutusunun tam oturmaması gibi basit nedenler yüzünden kağıt, makine içinde sıkışıp kalırsa, bir çok kullanıcı yazıcının belli kapaklarını açarak sıkışan kağıdı çıkarır ve yazıcı bundan sonra düzgün olarak çalışmasını sürdürür.

Bazen de yazıcıdan çıktı alınamaması, bağlantı kablolarındaki bir gevşeme yüzünden olabilir. Basit bir gözden geçirme ile bu sorun da giderilebilir. Bazı durumlarda da yazıcıyı kapatıp açmak, nedeni anlaşılamayan sorunları aşmak için iyi bir çözümdür.

Ancak yazıcı ile sorun yaşanan her durum bu kadar basit olmayabilir. Örneğin, yazıcı hiçbir komuta cevap vermiyorsa, bu durumda yazıcıda mekanik bir sorun olabilir. Yani yazıcının kafası hareket etmiyor olabilir. Bu durumlarda mutlaka bilgisayar servis hizmetleri sunan bir firmadan yardım almak gerekir.

Yazıcı ile ilgili yaşanan problemler bunlarla sınırl değil elbette. Yazıcı yazdır komutunu almıyor olabilir. Daha önce yazıcıya gönderilen ve yazdırma sırasında bekleyen çıktılar çok fazla birikmiş olabilir. Yazıcıdan alınan çıktı, beklenen sayfa düzeninde olmayabilir. Yazıcı tanıtımının doğru olup olmadığı kontrol edilmelidir. Yazıcı çalışıyor ancak renkler çok koyu veya çok açık oluyorsa, sorun yazıcı kafasının çalışmasından da kaynaklanabilir, kartuştan da. Bazen ikinci kez doldurulan kartuşlarda sorun yaşanabiliyor. Kullanıcılar ucuz oldukları için bu yola yönelseler de yazıcıların sorunsuz kullanımı için orijinal kartuş kullanmak en doğrusudur.

Eğer yazıcının yazmaması kafa ile ilgili ise, bu tatsız bir durumdur, çünkü kafanın tamir edilmesi mümkün değildir. Bu durumda yeni bir yazıcı kafa alınması gerekir.

Eğer yazıcının çalışmaması, işletim sistemine uygun sürücü yazılımının yüklü olmamasından kaynaklanıyor ise, bu durumu ancak bir uzman anlayabilir ve gerekli driver’ı yüklemesi halinde yazıcının sorunu çözülmüş olur. Driver’dan kaynakalanan hatalarda, bazen çıktı üzerinde bazı harflerin yerine farklı harfler de çıkabilir. Uygun sürücü yazılımı bulunup yüklendiğinde sorun çözülür.

Yazıcının çalışması sırasında yazıcı kafasının kenarlara sertçe vurması bazen bir encoder problemi (karakter kodlama problemi) yüzünden olabilir. Yazıcı problemleri çoğu zaman basit yöntemlerle çözülse de genel olarak bilgisayar destek hizmetleri veren kuruluşlara ihtiyaç duyulabilir.

Bahçelievler ilçesi, İstanbul’un nüfus bakımından en büyük ilçelerinden biridir. 2014 nüfus sayımı sonuçlarına göre Bahçelievler ilçesinin nüfusu 599 bindir. Bu ilçemizde de şirketimiz bilgisayar teknik servis, bakım ve onarım hizmetlerini yıllardır sürdürmektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.