EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Bilgisayar Teknik Servis

Bakırköy Bilgisayar Servisi

Büyük mağazalar, bankalar, eğitim kuruluşları, üretim merkezleri, iş yerleri ve çeşitli büyüklükte kuruluşlar, merkez ve şubeleri arasında, hatta müşterileri ile kendileri arasında bilgisayarlar üzerinden bağlantı kurmaktadır. Özellikle 1980’li yıllardan sonra iletişim ve bilgisayar teknolojilerinde yaşanan baş döndürücü gelişmeler sayesinde, bu bağlantılar çok kolay bir şekilde yapılmakta ve iş yoğunluğu gittikçe artmaktadır.

Bakırköy Bilgisayar Servisi

Öyle ki evden veya işyerinden, şehir içinde, şehirler arasında, hatta ülkeler arasında, birden fazla bilgisayar birbirlerine bağlanabilmektedir. Bilgi kaynaklarını paylaşmak amacı ile kurulmuş olan bu bağlantı sistemlerine ağ veya network denmektedir.

Bağlantı kuracak bilgisayarların birbirlerine yakın olması veya uzak olması hiç önemli değildir. Önemli olan bilgi kaynaklarını paylaşmak amacı ile kurulacak ağın özellikleridir. Bir veri tabanı ortak kullanıma açılabilir veya yazıcılar, klasörler ya da sürücülerin ortak kullanımı olabilir. Ayrıca haberleşme ve eğlence amaçlı, veya iletişim sağlamak amaçlı ağ sistemleri de vardır. Çok basit bir anlatımla en küçük ağ sistemi, iki bilgisayarın birbirine bağlanması ile kurulur. Sonsuz sayıdaki bilgisayarların birarada kullanıldığı en geniş bilgisayar ağı sitemi ise internettir.

Burada bizim konumuz internet değil. Konumuz, bir işletmenin içinde bulunan bilgisayarları, yazıcıları ve diğer ekipmanları birleştiren bir ağ sistemidir. Böyle bir ağ sisteminin kurulması için, ağı kontrol eden, kaynakların paylaşımını ve yönetimini düzenleyen, iletişim protokollerini içeren ve verilerin giriş ve paylaşım yetkilerini düzenleyen sistemlere gerek bulunmaktadır. Bu işlevi yapacak olan bir sunucudur (server).

Sunucular da bir birbilgisayar oldukları için öncelikle üzerlerine bir işletim sisteminin kurulması gerekir. Bu işletim sistemi, sunucu üzerinde çalışır ve ağ üzerindeki bütün kaynakları yönetmekle görevlidir. Ağ üzerindeki bilgisayarları ve diğer donanımların çalışmasını kontrol ederler.

Bilgisayar destek hizmetleri veren kuruluşlar, sunuculara işletim sisteminin yüklenmesi, yani ağ kurulum hizmeti de vermektedir. Ayrıca böyle bir ağın kurulması için gerekli alt yapı hizmetleri de bu hizmet kapsamındadır. Ağ üzerinde bulunan bilgisayarlar, yazıcılar, klasörler, veri tabanları ve sürücüler, ethernet kartı sayesinde birbirleri ile iletişime geçerler. Ağ kurulumu sırasında bu donanımlara ethernet kartlarının takılması gerekir.

İşletme içinde kurulacak bilgisayar ağının ne kadar esnek olacağına müşteriler karar verir. Örneğin kablosuz bağlantıları destekleyen bir ağ kurulması, işyerinin hareket gücünü arttır. Ancak kablosuz ağlar gelişmiş şifreleme yöntemleri kullansa da güvenlik açısından riskli olabilir. Üstelik kablolu ağlara göre internet hızı daha düşüktür. Ancak ne olursa olsun müşterilerin tercihidir. Ancak ağ kurulum hizmetleri, uzmanlık gerektiren bir iştir ve mutlaka teknik destek alınmalıdır.

Bakırköy ilçesi, İstanbul’un kalabalık ilçelerinden biridir. 2014 nüfus sayımı sonuçlarına göre Bakırköy ilçesinin nüfusu 222 bindir. Uzman ekibimiz ile bu ilçemizde bulunan kuruluşlara her türlü ağ kurulum hizmetlerini hızlı ve güvenli bir şekilde veriyoruz.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.