EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Bilgisayar Teknik Servis

Başakşehir Bilgisayar Servisi

Bir kuruluşun bilgisayarları ve diğer donanımları ile sunucu arasındaki iletişimi yerel alan ağı (LAN) ile sağlanır. Bir kuruluşta network kurulumu dendiği zaman, bu yapının ve yapıdaki donanımların, belli esaslar doğrultusunda planlanması ve gerekli yazılımların yüklenmesi ifade edilmektedir.

Başakşehir Bilgisayar Servisi

Elbette bu planlama sırasında o kuruluşun ileriye dönük büyüme ve genişleme hedefleri de dikkate alınarak network’ün daha güvenli kurulması ve performansının yüksek olması hedeflenir. Bunun için de uygun donanımlar tercih edilmelidir. Bu şekilde kurulan yerel alan ağ yapısının da mutlaka bakımının yapılması gerekmektedir.

Network sistemleri tasarlanırken, kuruluşun ağ yapısında yer alacak sunucular, bilgisayarlar, yazıcılar ve bütün donanımlar yanında, ayrıca bunların kablolama sistemleri de dikkate alınır. Kuruluş içinde haberleşmenin ve bilgi alışverişinin sağlıklı yürütülmesi için en uygun donanımların seçilmesi ve en uygun teknolojinin kullanılması gerekmektedir.

Bilgisayar servis hizmetleri sunan firmalar, network bakım hizmetleri kapsamında hem bu ağ yapısı üzerinde yer alan cihazların hem kablolama sistemlerinin sorunsuz çalışmasını hedef alırlar. Burada önemli nokta, yerel alan ağ yapısının, güvenli ve hızlı çalışması için, ağ üzerinde bulunan bütün donanımların, kuruluşun organizasyon ve faaliyet şekline uygun olarak konfigüre edilmiş olmasıdır. Network bakım çalışmaları sırasında bu konfigürasyon da uzman kişiler tarafından kontrol edilir ve olası olumsuzluklar ortaya konur. Konfigürasyon değişikliği yapıldığı durumlarda sistem test edilmeden ve beklenen düzeyde çalışması sağlanmadan bakım hizmetleri tamamlanmış olmaz.

Yerel alan ağı (LAN) yanında bir de geniş alan ağ yapısı (WAN) bulunmaktadır. Burada esas olan, ağ üzerinde gelen ve giden veri hareketlerinin önem ve öncelik durumuna göre gruplandırılması, istenmeyen veri hareketlerinin önlenmesi ve kuruluşun farklı ofisleri arasındaki bağlantıların etkin bir şekilde kullanılmasıdır. Geniş alan ağ yapısı kurulmadan önce ağın topolojisi belirlenmiş olmalıdır. Burada kastedilen, sunucu, bilgisayar ve yazıcı gibi donanımların mantıksal ve fiziksel olarak belli bir düzen içinde yerleştirilmesidir. Dolayısıyla network bakım hizmetleri kapsamında, kuruluşun sıkıntı yaşamaması için uygun modem, router ve benzeri donanımların seçilmiş olup olmadığına da bakılır. Bunun yanında kuruluşun IP yapısı, ağ üzerinde yer alacak sunucular, kullanıcı sayıları, mevcut yerel alan ağına bağlı donanımlar ve sistemlerin yedekleme prosedürleri de gözden geçirilir.

Son derece bilgi, eğitim ve deneyim gerektiren network bakım hizmetleri mutlaka uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Aksi halde beklenen yarar elde edilemez.

İstanbul’un otuzdokuz ilçesi içinde nüfus olarak ondokuzuncu ilçesi Başakşehir ilçesidir. 2014 nüfus sayımı sonuçlarına göre Başakşehir ilçesinin nüfusu 342 bindir.

Bilgisayar teknik servis hizmeti veren şirketimiz, Başakşehir ilçesinde kuruluşlara yerel alan ağı olsun, geniş alan ağı olsun her türlü network bakım hizmetlerini vermektedir. Network bakım hizmetleri yanında her türlü bilgisayar teknik servis hizmetleri de verilmektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.