EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Bilgisayar Teknik Servis

Beşiktaş Bilgisayar Servisi

Çeşitli büyüklükteki firmaların kuracakları bilgisayar ağı, faaliyetlerinin boyutlarına bağlı olarak farklı kapasitelerde sunucu (server) gerektirecektir. Bu sunucular, ağ üzerindeki bilgisayarların farklı taleplerine cevap vermek durumundadırlar. Böyle olduğu için de basit bilgisayarlara göre farklı bileşenleri ve farklı işletim sistemleri olacaktır. Ancak hangi boyutta kullanılıyor olursa olsun her sunucunun belli dönemlerde çeşitli bilgisayar servis hizmetlerine ihtiyaçları olacaktır. Peki nedir bu sevis ihtiyaçları?

Beşiktaş Bilgisayar Servisi

Bir kere işletmelerin, büyüklülükleri oranında bilgisayar ağları üzerinden bir veya birkaç sunucuları bulunabilir. Bu sunucular üzerinde farklı uygulama programları kullanılır. Her bir sunucuda, işletmeye ait veri tabanları, web siteleri ve işletmenin kendi kullandığı uygulama programları bulunur. Bunlar tek bir sunucu üzerinde olabilir. Yani bir sunucu, hem web server hem de veritabanı server’ı olabilir. Bir sunucuya bu yazılımların yüklenmesi server kurulum hizmeti kapsamında sunulan bir hizmettir.

Birçok kuruluşta sunucuların hiç durmaması gerekir. Örneğin, sağlık, finans ve eğitim gibi sektörlerde, sunucuların bir anlık duraksamaları ciddi kayıplara yol açabilir. Aslında bilgilerin bütünlüğünün korunması ve sağlıklı bir şekilde saklanması her işletme için önemlidir. Sunucular durmasa bile üzerindeki yazılımların hata vermesi veya sunucu ayarlarının doğru yapılmamış olması da maddi kayıplara yol açabilir. Bu nedenle sunucuların düzenli bakımlarının yapılması gerekir. Bir sunucuya düzenli bakımların yapılması, server bakım hizmeti kapsamında sunulan bir hizmettir.

Sunucuların arıza yapması beklenmedik bir olaydır. Ama olmayacak iş değildir. Düzenli bakımları yapılsa da bir sıkıntı ile karşılaşıldığında hemen müdahale edilmesi ve arızanın kısa sürede giderilmesi gerekir. Sunucuların durması demek işletmenin bütün faaliyetlerinin aksaması demektir. Böyle durumlarda sunucu arızalarının araştırılması ve giderilmesi çalışmaları, server arıza hizmeti kapsamında sunulan bir hizmettir.

Sunucular çok farklı kapasitelerde ve boyutlarda üretilmektedir. Küçük boy işletmeler, bilgilerinin korunmasına ve bütünlüğünün sağlanmasına önem verirken, büyük boy işletmeler aynı zamanda yüzde yüz ulaşılabilir olmaya da önem verirler. Bunun yanında sunucuların sorunsuz, hızlı ve güvenilir çalışmaları gerekmektedir. Ancak arıza yapan sunucuların da anında onarılması gerekmektedir. Arızalara çok çabuk müdahale edilmesi, server tamir hizmeti kapsamında sunulan bir hizmettir.

İşletmeler ağ sistemlerini, veri tabanlarını paylaşmak amacıyla ya da haberleşme ve eğlence amacı ile kurabilirler. Sunucular bu işi üstlenirler ama bunu yapabilmeleri için de üzerilerine bir işletim sistemi yüklemek gerekir. Sunucu işletim sistemi, ağ üzerindeki bilgisayarları ve sunduğu kaynakları yönetirler. Sunucu işletim sistemlerinin deneyimli kişiler tarafından yüklenmesi gerekir. Bu çalışmalar, sunucu yazılım yükleme hizmeti kapsamında sunulan bir hizmettir.

İstanbul’un nüfus bakımından en küçük ilçelerinden bir Beşiktaş ilçesidir. 2014 nüfus sayımı sonuçlarına göre Beşiktaş ilçesinin nüfusu 189 bindir. Bilgisayar teknik servis hizmeti veren şirketimiz, bu ilçemizde de çeşitli server hizmetlerini vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.