EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Bilgisayar Teknik Servis

Beykoz Bilgisayar Servisi

Herkesin bilgisayar kullandığı günümüzde, önce masaüstü bilgisayarlar, arkasından laptop’lar ve notebook’lar derken şimdi tabletler çok gözde. Bilgisayarlar bu derece küçüldü ve hemen her yerde kullanılabilir oldu ama çoğu kişi için bilgisayar demek, sadece cihazı açmak ve kapamak ve bildikleri birkaç programı kullanmak demektir. Oysa bilgisayarlar birçok bileşenden meydana gelmektedir.

Beykoz Bilgisayar Servisi

Acaba bu tür kullanıcılara güç kaynağı sorulsa, ana kartın ne olduğu sorulsa, merkezi güç ünitesi (CPU) nedir dense, ekran kartı, ses kartından bahsedilse, ne kadar doğru dürüst bilgi sahibidirler? Driver’ın ne olduğunu acaba kaç bilgisayar kullanıcısı biliyordur? Ellerindeki bilgisayarların çalışması için gerekli olan bu parçaların her birinin kendine göre bir işlevi vardır ama bu parçalar arızalanmadıkları sürece kimsenin umurunda olmazlar.

Ama bilgisayarlar da sonuçta bir makinedir ve elbet bir gün bir tarafından ses gelebilir. İşte o zaman arızalanan parçanın hangisi olduğuna bağlı olarak birşeyler anlamaya başlarlar. Oysa bilgisayarlar bilinçli kullanılmalı. Bu hem bilgisayarların uzun ömürlü olması açısından hem de çıkacak basit arızalara kolayca müdahale edebilmek açısından önemlidir.

Ama bugün için bilgisayarlar arızalandıklarında başvurulacak yer, bilgisayar servis hizmetleri veren firmalar olacaktır. Bu firmalar, deneyimleri ve uzmanlıkları sayesinde, arızalanan parçanın hangisi olduğunu çok çabuk anlar ve olabilecek onarımları hemen gerçekleştirirler. Bazen arızanın durumuna göre o bileşenin yenisi ile değiştirilmesi de gerekebilir. Evlerde kullanılan kişisel bilgisayarlar olsun, işyerlerinde kullanılan bilgisayarlar olsun, bilgisayar servisleri, her çeşit bakım, onarım ve teknik hizmetleri vermektedir.

Bilgisayar teknik servisi, bilgisayarın yukarıda sözü geçen anakart, ekran kartı, ses kartı, işlemci, hafıza kartı, ekran, klavye ve benzeri parçalarının arızlarını bulmak ve gidermek için verilebilir. Ancak bunun yanında bilgisayarın çalışması için gerekli olan işletim sisteminin yeniden yüklenmesi veya güncellenmesi için de bilgisayar teknik servisi verilebilir. Bu hizmetler, hizmet verecek firmanın kendi yerlerinde yerine getirilebileceği gibi, bazen problemin niteliğine bağlı olarak bilgisayarların bulunduğu yerde de verilebilir.

Bu hizmetler verilirken, bilgisayar markasının veya işletim sisteminin hangisi olduğunun bir önemi yoktur. Önemli olan kişi veya kuruluşların arızalı bilgisayarlarının veya sistemlerinin kısa sürede onarılmasıdır.

Teknik servis kapsamında verilen hizmetlerin sınırı yoktur. Şirket bünyesinde bulunan donanımların entegrasyonunun yapılması, bilgisayarların hafıza kartlarının değiştirilmesi veya yükseltilmesi, anakart, ekran kartı, ses kartı ve benzeri parçalarının değiştirilmesi, sunuculara veya bilgisayarlara işletim sistemlerinin kurulması veya güncellenmesi, sürücü yazılımlarının yüklenmesi veya güncellenmesi, network kurulumunun yapılması, bilgisayarlarda virüs taraması yapılması hep bilgisayarların bakım, destek ve yönetim hizmetleri kapsamındadır.

İstanbul’un nüfus bakımından küçük ilçelerinden biri Beykoz ilçesidir. 2014 nüfus sayımı sonuçlarına göre Beykoz ilçesinin nüfusu 248 bindir. Her türlü bilgisayar ve sunucular için teknik servis hizmeti veren şirketimiz, bu ilçemizde de hizmet vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.