EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Bilgisayar Teknik Servis

Bilgisayar Bakım Hizmetleri

Hem işyerindeki bilgisayarların hem de evde kullanılan kişisel bilgisayarların her zaman bakıma ihtiyacı vardır. Olmadık bir zamanda yolda kalmamak için bu bir zorunluluktur. Yaşamın her anının bilgisayarlara bağlı olduğu bugünün koşullarında, faaliyetlerin aksamasına, haberleşmenin kesilmesine ne kuruluşların ne de insanların tahammülü olamaz.

Bilgisayar Bakım Hizmetleri

Nasıl ki herkes kendi sağlığına özen gösteriyorsa, aynı şekilde kullandıkları bilgisayarlara da özen göstermek durumundadır. Faaliyetlerin sekteye uğramaması, performansın korunması ve faalliyetlerde süreklilik isteniyorsa, hem kullanılan bilgisayarlara hem de bu bilgisayarlarda kullanılan yazılımlara bakım yapılmalıdır.

Özellikle ticari kuruluşlar, bilgisayarlardan kaynaklanan bir sorun yaşadıklarında, bu hem çalışanların vakit kaybına neden olacaktır hem de asıl önemlisi ticari kayıplara neden olacaktır. Bu nedenle ticari kuruluşlar açısından, bir sorun çıktığında bunu çözmek için uğraşmak yerine, bu sorunun hiç ortaya çıkmamasını sağlamaya çalışmak daha önemlidir. Bu ise ancak bilgisayar bakım anlaşmaları yaparak sağlanabilir.

Bilgisayar bakım anlaşmaları, genel çerçevesi ile, mesai saatleri içinde ya da günün herhangi bir anında, bilgisayarlarda donanım olarak veya yazılım olarak ya da bilgisayar çevre birimleri ile ilgili olarak herhangi bir sorun yaşanmaması için veya bir sorun yaşanması durumunda bu sorunun giderilmesi için yapılacak çalışmaları kapsamaktadır. Bu bakımdan işyerlerinde bulunan bilgisayar, tarayıcı, yazıcı, barkod üniteleri ve bunlar gibi çevre birimlerinin sayısı belli bir sayısının üzerindeyse, bu işyerleri ile kurumsal bakım anlaşmaları yapılır.

Bu tür bakım anlaşmaları genelde işyerlerinde şu hizmetleri kapsar:

  • Bütün bilgisayarlar için ayda bir kez düzenli bakım hizmeti
  • Virüs taraması
  • Günlük, haftalık, aylık şekilde otomatik yedekleme sistemi
  • Arızalı ekipmanı onarılamıyorsa, bunun yerine yedek ekipman bırakılması
  • Uzaktan erişim desteği verilmesi
  • Sınırsız telefon desteği verilmesi
  • Faaliyet şekline uygun ticari programların kurulması, eğitiminin verilmesi ve gerekli desteğin sağlanması
  • Bilgisayar ve çevre birimlerinin (yazıcı, ekran, tarayıcı ve benzeri) onarımı (parça değişimi hariç)

Bu şekilde yapılan bakım anlaşmaları işyerlerine sayısız avantaj kazandırmaktadır. En başta bu işyerleri öncelikli müşteriler arasında olacaklarından hızlı hizmet alacaklardır. Bu şekilde işyerleri iş kayıplarına ve maddi zararlara uğramazlar. Bilgilerin yedeklenmesi bir sisteme oturacağı için, beklenmedik durumlarda veri kaybı yaşanmaz. İş yerleri bu sayede teknolojik gelişmelerden çok çabuk haberdar olur.

Özellikle uzaktan erişim desteği ile işyerlerine çok daha hızlı hizmet verilir ve işyerinin verimliliği en üst düzeyde tutulmuş olur. Bu servis ile sorunlara uzaktan ama yerinde müdahele edilmiş olur. Bu şekilde zaman kayıpları yaşanılmamış olur.

Bakım anlaşmalarının maliyeti, işyerindeki bilgisayarlarının sayısına ve kullanım amaçlarına göre değişebilir. Bakım anlaşmalarının geçerlilik süresi, genel olarak 6 aylık veya 1 yıllık olmaktadır.

Kuruluşumuz, işyerlerinin büyüklüğüne ve faaliyet şekline bağlı olarak en uygun bilgisayar bakım hizmetlerini sunmaktadır.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.