EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Bilgisayar Teknik Servis

Bilgisayar Servisi

Bilgisayarlar arıza göstermeseler de belli aralıklarla bakımlarının yapılması gerekir. Arıza durumlarında ise gerekli onarımların çok çabuk ve güvenli bir şekilde yapılması gerekir. Bugün ne insanların ne de kuruluşların kaybedecek zamanları yok. Zamanın altın değerinde olduğu günümüzde, masaüstü bilgisayarlar olsun, taşınabilir bilgisayarlar olsun, ya da kişisel bilgisayarlar olsun ticari firmalara ait bilgisayarlar olsun bir an durmaması gerekiyor.

Bilgisayar Servisi

Bu yüzden bilgisayar teknik servisleri müşterilerine, çoğu zaman yerinde, bazen de kendi ofislerinde çeşitli servisler sunmaktadır.

Servis hizmetleri kapsamında genel olarak şu servisler verilmektedir:

  • Bilgisayar Tamiri

Bilgisayarlar birer teknolojik üründür ve üzerinde güç kaynağı, anakart, işlemci, hafıza kartı, ses kartı, ekran kartı, hard disk, ekran, klavye gibi mekanik aksamlar bulunur. Zaman içinde bu parçalar sorun çıkarabilir. Bu sorunların araştırılması, tespit edilmesi ve sorunlu parçaların yenisi ile değiştirilmesi gibi hizmetler bilgisayarın donanımsal tamiridir.

Bir de bilgisayarların esas çalışmasını düzenleyen işletim sisteminin bozulması veya çökmesi, bilgisayara virüs bulaşması, bilgisayarın ağırlaşmaya başlaması ya da kararsız çalışması gibi sorunlar yaşanabilir. Bu tür sorunların araştırılması, tespit edilmesi, gerektiğinde bilgisayara yeniden sistem yüklenmesi, bilgisayarın virüslerden temizlenmesi ve benzeri hizmetler bilgisayarın yazılımsal tamiridir.

  • Bilgisayar Servis Hizmetleri

İster masaüstü bilgisayarlar olsun ister taşınır bilgisayarlar olsun, bilgisayar servisleri, hem evlerde kullanılan kişisel bilgisayarlar için hem de firmaların ofislerinde kullanılan bilgisayarlar için bakım, onarım ve teknik hizmetleri kapsamaktadır. Bilgisayar servis hizmetleri, bilgisayarların çalışma düzeninde hem donanım hem de yazılım açısından ortaya çıkan sorunların giderilmesi için verilmektedir.

  • Bilgisayar Bakım Hizmetleri

Yaşamın her anının bilgisayarlara bağlı olduğu bugünün koşullarında, faaliyetlerin aksamasına, haberleşmenin kesilmesine ne kuruluşların ne de insanların tahammülü olamaz. Nasıl ki herkes kendi sağlığına özen gösteriyorsa, aynı şekilde kullandıkları bilgisayarlara da özen göstermek durumundadır. Faaliyetlerin sekteye uğramaması, performansın korunması ve faalliyetlerde süreklilik isteniyorsa, hem kullanılan bilgisayarlara hem de bu bilgisayarlarda kullanılan yazılımlara bakım yapılmalıdır.

  • Bilgisayar Yazılım Yükleme

Bir yazılımı sorun çıkarmadan kullanmaya başlamak için söz konusu yazılımın, kullanılacağı bilgisayarlara doğru bir şekilde yüklenmesi gerekir. Bu yazılım her ne şekilde kullanılacak olursa olsun, doğru bir şekilde yüklenmez ve doğru parametreler tanımlanmazsa, ya daha baştan sorun çıkaracaktır ya da daha sonra kullanımı sırasında aksamaya başlayacaktır. Bu nedenle bilgisayar servis hizmeti veren firmalardan yazılım yükleme hizmeti alınırsa, ilgili yazılım, kısa sürede ve güvenli bir şekilde yüklenerek kullanıma hazır hale getirilir.

  • Bilgisayar Arıza Servisi

Bilgisayarlar elektronik araçlardır ve çalışma düzenleri karmaşıktır. Bu nedenle en ufak bir sorunda kullanıcılar korkuya kapılırlar. Ama bir gün bir bilgisayar arızası ile karşılaşmak kaçınılmaz bir sonuçtur. Biraz bilgisayarların yapısından ve işleyiş mantığından anlayan insanlar, bir sorun ile karşılaştıklarında bunu kendi bilgi düzeyleri çerçevesinde gidermeye çalışırlar. Ancak arızanın nedeni anlaşılamıyorsa veya boyutu büyükse o zaman bir teknik  servisten hizmet almak en akıllıca yoldur.

Kuruluşumuz, kişilere ait veya bir kuruluş bünyesinde bulunan her türlü bilgisayar için, tamir, servis, bakım, arıza giderme ve yazılım yükleme hizmetlerini hızlı ve sorunsuz bir şekilde vermeye hazırdır.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.