EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Bilgisayar Teknik Servis

Bilgisayar Sürücü Yükleme Servisi

Bilgisayarlar, üzerlerinde bulunan mouse, harici disk, yazıcı, tarayıcı ve benzeri donanım araçları ile, sürücü yazılımları sayesinde iletişim kurarlar. Bu sürücü yazılımları (veya driver’ler) yüklenmezse veya eksik ve hatalı yüklenmişlerse, bu donanım araçlarının çalışması mümkün değildir. Basitçe anlatmak gerekirse, eve alınan yeni bir televizyon ünitesinin nasıl kullanılacağı bilinmiyorsa, yapılması gereken iş televizyon ile birlikte verilen kullanım kılavuzuna bakmak olacaktır.

Bilgisayar Sürücü Yükleme Servisi

Bu kullanım klavuzunu okuyarak televizyonun nasıl kullanılacağı, nasıl açılıp kapanacağı, nasıl kanal aranacağı, nasıl belli kanalların kaydedileceği kolayca anlaşılır. İşte bunun gibi, bilgisayara yeni bir donanım bağlandığında da bilgisayarın bu donanımın ne olduğunu, ne işe yaradığını ve nasıl kullanılacağını anlaması için bir kullanım kılavuzuna ihtiyacı olacaktır. Sürücü yazılımları işte bilgisayarlar için bir çeşit kullanma kılavuzu demektir.

Kişisel kullanımda olan bilgisayarların büyük bir kısmı, hemen hemen tamamı sayılacak yüzde 98’lik bir kısmı, Windows işletim sistemi kullanmaktadır ve bu bilgisayara yeni bir donanım bağlanır bağlanmaz, bu işletim sistemi otomatik olarak kendi içinde bir sürücü yazılımı olup olmadığını kontrol eder. Bu yazılımlar Windows kurulumu sırasında otomatik olarak zaten yüklenmiştir. Ama yeni bir donanım alındığında paketin içinde de üretici firma tarafından hazırlanmış sürücü yazılımı bir CD’ye yüklenmiş olarak verilir. Bir de her durumda üretici firmaların web sitelerinde bu sürücü yazılımları bulunmaktadır.

Zaman zaman üretici firmalar, bazı problemleri gidermek amacı ile sürücü yazılımlarının yeni versiyonlarını çıkarabilir. Böyle durumlarda sürücü güncellemelerini yapmak gerekebilir.

Sürücü yükleme basit bir iş olarak görünse de bilgisayarların salt kullanıcısı olan ve çalışma sistemi ve işleyişi hakkında fazla bilgi sahibi olmayan insanlar için bu iş sıkıntı yaratabilir. Bu bakımdan bilgisayarlar için teknik destek hizmeti veren firmalar, sürücü yazılımlarını yüklemekte veya daha sonra güncellemelerini yapmakta zorlanan müşterilerine bilgisayar sürücü yükleme hizmeti vermektedir.

Şirketimiz de müşterilerine bu yönde hızlı ve güvenilir bir hizmet vermektedir. Şirketimiz, anlaşmalı müşterilerine, telefon desteği veya uzaktan yardım uygulamaları ile, bilgisayarların başına gitmeden de bu hizmeti verebilmektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.