EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Bilgisayar Teknik Servis

Bilgisayar Teknik Servis

Bilgisayarsız bir yaşam artık düşünülemediğinden, olası sıkıntıların da çok hızlı ve güvenli bir şekilde giderilmesi gerekmektedir. Bilgisayar destek hizmetleri sunan firmalardan alınacak destek bu bakımdan çok önemlidir. Yaşanan problemler bilgisayarlardan, laptoplardan veya bunların bağlı olduğu ağlardan kaynaklanıyor olabilir. Ya da internet bağlantılarında ve kullanılan ADSL veya diğer modemlerde bir sıkıntı yaşanabilir.

Bilgisayar Teknik Servis

Önemli olan soruna neden olan durumun çok hızlı ve doğru bir şekilde tespit edilmesi ve en doğru ve uygun müdahalenin yapılmasıdır. Bilgisayar teknik servis kapsamında verilen belli başlı hizmetler aşağıdadır. Ancak elbette verilen hizmetler bunlarla sınırlı değildir.

Uzman Bilgisayar Teknik Servis Ekibi

Bilgisayarların donanım kısımları, basit bilgisayar kullanıcıları için bir bilinmezdir. Donanım kısmında yapılacak bir hata, bilgisayar sahiplerini maddi sıkıntılara sokabilir. Oysa donanımla uğraşmak keyifli bir konudur. Bir miktar elektrik ve elektronik bilgisine sahip olan kişiler, bilgisayarın içindeki bileşenleri tanır ve ne işe yaradığını bilirler. Ama ne yazık ki sadece bilmek yetmiyor, önemli olan işin pratiğini yapmış olmak. Sorunlar çözüldükçe, deneyim kazanıldıkça, karşılaşılan her problem gittikçe daha rahat çözülecektir. İşte bu nedenle bilgisayar teknik servislerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Laptop Teknik Servisi

Laptop’lar taşınabilir bilgisayarlardır ve masaüstü bilgisayarlara göre çok daha fazla tehlike altındadır. Bu yüzden çok sık arıza göstermeleri şaşırtıcı değildir. Üstelik hassas bir cihaz olduğu için, düşmelere, çarpmalara, ıslanmaya veya aşırı ısıya maruz kalmaları durumda kolayca arızalanırlar.

Bir laptop’u meydana getiren bileşenlerin başında, işlemci, chipset, ekran kartı, sistem belleği, sabit disk, optik sürücü gelir. Bu bileşenler beklenmedik zamanlarda arızalanabilir. Ancak laptop teknik servis hizmeti veren firmalar uzmanlıkları sayesinde arızaların nereden kaynaklandığını hızlıca tespit ederler ve gerekli müdahaleleri yaparak, kısa sürede laptop’u kullanıma hazır hale getirirler.

Barkod Yazıcı Teknik Servisi

Barkod, bir ürünün kimlik kartıdır. Barkod sistemi ilk olarak 1940’ların sonunda ortaya çıkmıştır. Barkod sistemi gittikçe gelişmeye başlamış ve müşterilere sunduğu kolaylıklar yanında firmalara da çok yönlü istatistiksel bilgi sağlamaya başlamıştır. Barkodlu bir ürünün üretim bandındaki aşamaları, depo girişi ve çıkışları, kalite kontrol durumu, barkod okuyucular ve bunların bağlı olduğu bilgisayar sistemleri ile izlenmektedir. Bugün piyasada barkod yazıcı üreten birçok firma ve her firmanın farklı üzelliklere sahip çok çeşitli barkod yazıcı ürünleri bulunmaktadır. Bilgisayar teknik servis hizmeti veren birçok firma, kuruluşlara barkod yazıcıların bakım ve onarım hizmetlerini vermektedir.

ADSL Teknik Servisi

ADSL telefon hatları üzerinden genişband erişim sağlayan bir teknolojidir ve internet kullanıcıları tarafından dünyanın her yerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Tamamen bir internet teknolojisi olarak geliştirilen ADSL, ev kullanıcılarından büyük işletmelere kadar her kullanıcıya hitap etmektedir. Bu yöntemde tek bir telefon hattı kullanılarak, hem telefon görüşmeleri yapılabilir hem de internet bağlantısı sağlanabilir. Bunun için splitter denilen bir dağıtıcı kullanılır. ADSL teknolojisi, sayısal veri ve ses bilgilerini aynı anda kullanmaya olanak sağlar. Splitter, bunların birbirlerini etkilememeleri için kullanılır.

Bilgisayar teknik servis hizmeti veren firmalardan ADSL teknik servis hizmeti alınırsa, splitter’in kullanılması, modeme telefon hattının bağlanması ve bilgisayar bağlantılarının ve modem ayarlarının yapılması kısa sürede ve sağlıklı bir şekilde tamamlanır.

İnternet Bağlantı Servisi

İnternet bağlantılarının aksamasının veya ara sıra da olsa internet bağlantısında meydana gelen kopmaların çok çeşitli nedenleri var. Ancak bağlantı kesilmelerinin en büyük nedeni, kablo arızalarıdır ya da kablo bağlantılarının yanlış yapılmasıdır. Bir kablonun yerinden oynaması en sık rastlanan durumdur. Bazen uzun zamandır kullanılan splitter de sıkıntı yaratabilir. Sorunlar modemden de kaynaklanıyor olabilir. Modem uzun süre kapatılmadan kullanılıyorsa, veya modem fazla kaliteli bir ürün değilse, aşırı ısınmadan kaynaklanan sorunlar yaşanabilir. Bunlar basit nedenlerdir ve kolayca farkedilip sorun giderilebilir.

Ancak internet bağlantılarının önemli bir kesilme nedeni santral kaynaklı sorunlardır. İnternet bağlantısını sağlayan hattın veya modemin, İnternet Servis Sağlayıcıları tarafından taahhüt edilen hızlara uyumlu olmaması da bir sorun yaratabilir. Bunun yanında telefon hattının santrale olan uzaklığı, veya telefon santralinde meydana gelen arızalar da hattın internet bağlantısının kesilmesine veya internet hızının düşmesine neden olabilir.

Hatta internet bağlantı kesintilerinin bir sebebi de SNR margin değerinin düşük olmasıdır. Böyle durumlarda bilgisayar destek hizmetleri sunan firmalardan destek alınırsa, internet bağlantısında ortaya çıkan sorunlar daha çabuk tespit edilir ve bu sorunlar çok daha hızlı ve güvenli olarak giderilebilir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.