EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Bilgisayar Teknik Servis

Bilgisayar Teknik Servisi

Bilgisayar kullanan herkes az veya çok kullandıkları yazılımların ortaya çıkardığı problemleri bir şekilde çözebilir. Çözemediği noktada, söz konusu yazılımı silip yeniden yükleyebilir. Yani yazılımsal sorunlar ile veya bilgisayar ayarları ile ilgili problemler bir şekilde başedilebilir.

Bilgisayar Teknik Servisi

Ancak bilgisayar bir gün hiç açılmazsa? Veya bilgisayar ile çalışırken bir anda ekran giderse? Ya da bilgisayar kendi kendine birşeyler yapmaya çalışırsa? Yazıcıdan çıktı alınmazsa? İnternete girilemezse? Bu sıkıntılar, yarattıkları probleme göre can sıkıcı boyutlara gelebilir. Herkes bu detayda bilgisayar bilgisine sahip olmayabilir.

Bilgisayarların donanım kısımları birçok kişi için gizemlidir. Donanım kısmında yapılacak bir hata, bilgisayar sahiplerini çok büyük maddi sıkıntılara sokabilir. Oysa donanımla uğraşmak zevkli bir konudur. Bir miktar elektrik ve elektronik bilgisine sahip olan kişiler, sistemde hangi parçanın ne olduğunu ve ne işe yaradığını bilen kişiler, birçok problemi çözebilir. Ama ne yazık ki sadece bilmek yetmiyor, önemli olan işin pratiğini yapmış olmak. Sorunlar çözüldükçe, deneyim kazanıldıkça, karşılaşılan her problem gittikçe daha rahat çözülecektir. İşte bu nedenle bilgisayar teknik servislerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Bilgisayar teknik servislerinde çalışanlar, bir bilgisayarın temel donanımları konusunda ileri düzeyde bilgi sahibidirler. Bir bilgisayarı sıfırdan toplayabilen ve montajını yapabilen, bilgisayarın en küçük parçasını bile tanıyabilen kişilerdir. Teknik servis elemanları, bilgisayarların işletim sistemlerini çok iyi tanırlar. Bilgisayarlara işletim sistemlerini kolayca kurabilir ve kaldırabilirler. Bilgisayarı formatlayarak yeni baştan çalışır hale getirebilirler.

Bilgisayar açılmıyor olabilir. Veya işletim sistemi çalışmıyor olabilir. Ya da bir şekilde kilitlenmiş olabilir. Bilgisayara virüs bulaşmış olabilir. Veya bilgisayar, spyware, malware ve bezeri virüs saldırılarına maruz kalmış olabilir. Bilgisayar donanım arızası göstermiş olabilir. Belli donanımlar için sürücü yazılımları çalışmıyor olabilir. Bu driver’ların bulunup yüklenmesi veya güncellenmesi gerekebilir.

Bilgisayarın diskinde, anakartında, hafıza kartlarında, ekranında, ekran kartında, ses kartında, USB yuvalarında ya da çeşitli bileşenlerinde sorun yaşanıyor olabilir. Çeşitli yazılım arızaları yaşanabilir. Bütün bu genel arıza durumlarında bilgisayar teknik servislerine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu servislerde çalışanlar hızlı bir şekilde arızanın nedenini bulacak ve en doğru ve en ekonomik çözüm önerilerini getireceklerdir.

Bunun yanında bilgisayar teknik servisleri, yerel alan ağları olsun, geniş alan ağları olsun bütün network yapısı hakkında eğitimlidirler ve ihtiyaç sahiplerinin, sunucu kurulumları, ağ yapıları, IP ayarları, ADSL modem ayarları ve bağlantıları gibi taleplerini güvenli ve sağlıklı bir şekilde yerine getirirler.

Teknik servis hizmeti sadece masaüstü bilgisayarlar değil, laptop’lar, server’lar, monitör’ler, harici depolama araçları için de verilmektedir. Ayrıca talep eden müşterilere ağ yönetimi, web tasarımı, veri tabanı yönetimi konularında da danışmanlık hizmeti verilmektedir.

Bilgisayar teknik servis hizmeti veren bütün firmalar gibi şirketimiz de, kişilere ve her büyüklükteki kuruluşlara bu yönde hizmet vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.