EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Bilgisayar Teknik Servis

Bilgisayar ve PC'lerin Bakım ve Onarım Servisi

Günümüzde her bütçeye uygun şekilde tasarlanmış bilgisayar bulunmaktadır. Almış olduğunuz bilgisayarların bazı dönemlerde çıkarmış olduğu sorunlardan dolayı bilgisayar onarımı bazı zamanlar zaruret haline gelmektedir. Bu sorunlar genelde bilgisayar içerisindeki parçalardan kaynaklanmaktadır. Kimi zamanlar ise bu arızalar ve onarım sorumlulukları bilgisayarınızın dış kısmında yaşanmaktadır.

Bilgisayar ve PC'lerin Bakım ve Onarım Servisi

Her iki durumda da bilgisayar bakım ve onarım servisimiz sizlerin hizmetinizdedir. En ufak bir arıza olarak düşünebildiğimiz format işlemi veya ekranınızın kırılması sonucu değişim talebiniz ve buna benzer iç parça değişimleri gibi birçok talebinize en iyi şekilde hizmeti ile karşılık verebilecek ve sizi memnun edebilecek bir ekibe sahibiz.

Bilgisayarınız içerisinde farklı parçalar bulunmaktadır. Bunlar işlemci, grafik kartı, RAM, hard disk ve işletim sistemi olarak bilinmektedir. Bu parçaların yanında fan ve bilgisayarınızın çalışmasına yardımcı olan ekran kartları gibi bir sürü parça bulunmaktadır. Bu parçaların onarım işlemlerinin de en iyi şekilde yapabilmekteyiz. Bilgisayarınızda bulunan bazı parçaların onarımı mümkün olmamaktadır.

Ekibimiz bu parçaları sizlere gerekli halde söyleyecek ve arızalı olan parçanız yerine yeni bir parçanın eklenmesi durumunu kabul ederseniz tamir işlemlerine başlayacaktır. Bu durum her parça için aynı olmasa da, bilgisayarın çok çalışmasına bağlı olarak fan ( soğutucu ) yeterli olmadığı durumlarda kasa içerisinde bulunan parçaların yanması halinde onarımı mümkün olmamakta ve bu parçaların yenisi ile değiştirilmesi gerekmektedir.

PC teknik servisi olarak sizlere her türlü yaşamış olduğunuz sorun karşısında kaliteli bir hizmet sunarak yardımcı olmaktayız.

Bilgisayar Neden Yavaşlıyor?

Bilgisayarınızın tamire ihtiyaç duyması için bir hasara veya parça kaybına gerek yoktur. Bu gelişmiş cihazların dış kısmında hiçbir sorun olmasa dahi arıza yapma ihtimalleri vardır. Bu arızaların birçok nedeni olmaktadır. Kesin arıza sebebini bulmak için ekiplerimiz, bilgisayarınız üzerinde incelemeler yapacak ve bilgisayarınızın arıza yapmasına neden olan sorunu bulacaklardır. Bu işte profesyonel kişiler ile çalıştığımız için arızanızın kısa sürede bulunarak onarılacağından emin olabilirsiniz.

Bilgisayarın yavaşlamasında en çok etkili olan durumlardan biri virüslerdir. İnternet ortamında dolaşırken dahi bilgisayarınıza virüs bulaşma ihtimali vardır. Bu ihtimal çok küçük olsa da, asıl virüsü kalkma ihtimalinizin olduğu yer ise indirmiş olduğunuz dosyalardır. İndirmiş olduğunuz her dosya işinize yarayacak dosyalar olarak görünse de her zaman için içerisinden işinize yarayacak bilgiler çıkmamaktadır. Kimi zaman indirilen dosyalardan dolayı bilgisayara bulaşan virüslerin, kullanmış olduğunuz bilgisayarınızda büyük hasarlar oluşturabileceğinin farkında olarak dosyaları indirmelisiniz.

Hata ile indirmiş olduğunuz virüsü temizlemek için PC teknik servisi olarak en iyi hizmete veren tamirci ile çalışarak bu durumdan kolayca kurtulabilirsiniz. Bu gibi durumlarda çalıştırmış olduğumuz iş arkadaşlarımız yapmış olduğu işe en iyi şekilde sonuçlandırmaktadır. Yaşamış olduğunuz sorunlar karşısında bizleri arayarak en kaliteli hizmeti alabilirsiniz. Sadece virüsler değil dil dosya hatası, mavi ekran hatası ve internet bağlantı hataları da yaşanabilecek sorunlardan bazılarıdır. Her ne konuda olursa olsun, yaşamış olduğunuz sorunlar karşısında en iyi şekilde sizlere hizmet etmeye devam edeceğiz.

Arızaları Nasıl Azaltılır?

Bilgisayar ile ilgili yaşamış olduğunuz sorun ister iç donanım ile ilgili olsun, isterse dış kısımda bulunan parçalar ile ilgili olsun tek yapmanız gereken bizleri aramaktır. Sorun bu safhaya gelmeden önce de yapılması gereken ve maliyetlerin düşürülerek en az fiyat ile en iyi verimi alabileceğiniz zamanlarda müdahaleyi yapmanız gerekmektedir.

Almış olduğunuz en kaliteli bilgisayar dahi olsa belirli aralıklarla bakımının yapılması gerekmektedir. Bu bakımların nasıl gerçekleşeceğini bilmeyen insanlar ise bilgisayar onarımı şart olana kadar bakmamaktadırlar. Oysa bilgisayarınızda yer kaplayan ve bilgisayarınızın yavaşlamasına neden olan dosyaların belirli aralıklar ile silinmesi, sürgün güncellemelerinin aktif olarak yapılması, internet tarayıcınız ile ilgili olan çerezlere belirli aralıklarla temizlemek ve sildiğinizi düşünmüş olduğunuz fakat bilgisayarınızda hala geri dönüşüm kutusunda duran dosyalarınızın silinmesi gerekmektedir. Bu şekilde sistem yavaşlamalarına engel olacak ve bilgisayarınızın daha iyi bir performans ile çalışmasına yardımcı olacağız.

Bilgisayarlarınızın bakım ve onarım işlemleri sırasında sizlere en iyi hizmeti sunmaktayız. Sizler de gerek duyduğunuz her durumda bizler ile iletişime geçebilir ve sunmuş olduğumuz hizmetlerden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.