EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Bilgisayar Teknik Servis

Büyükçekmece Bilgisayar Servisi

Artık bilgisayarlar kadar her evde yazıcılar da var. Ne kadar istenmese de bu yazıcıların bir gün sorun çıkarması kaçınılmazdır. Kağıt sıkıştırması veya kartuş değiştirme gibi basit işlemlerin dışında bir sıkıntı yaşandığında, yazıcıların bilgisayar destek hizmetleri veren bir firmaya götürülmesi en doğru iştir. Bu firmalar müşterilerine, kaliteli ve hızlı hizmet vermeye çalışırlar.

Büyükçekmece Bilgisayar Servisi

Aslında çeşitli büyüklükte işletmelerde kullanılan yazıcılar için arıza durumları çok daha fazla rastlanan bir durumdur. Çok fazla kullanımdan kaynaklanan bu arızalara müdahale etmek için bu işletmeler genelde, yazıcılar ile birlikte bütün bilgisayar ve teknik donanımları için yıllık bakım ve onarım sözleşmeleri yapmaktadır. Bu şekilde hem hızlı hem de güvenilir hizmet almış olurlar.

Yazıcılar için verilen teknik servis hizmetleri genelde yazıcı kurulumu, arıza, tamir, yazıcı yükleme ve yazıcı bakım servisleri olmaktadır.

Yazıcılar ilk alındıklarında, bir kurulum yapmak gerekir. Kurulum programları genelde üretici firma tarafından yazıcı ile birlikte verilir, veya üretici firmanın web sitesinden indirilebilir. Daha sonra sürücü yazılımında bir güncelleme yapılmışsa, bu yazılım da üretici firmanın web sitesinden indirilebilir. Kurulum yapılırken, yazıcının bilgisayara tanıtılması ve ilgili yazılımın yüklenmesi gerekir. Evlerde kullanılan yazıcılarda bu iş oldukça basittir. Ancak bir işletmede birden fazla kullanıcının ortak kullanacağı bir yazıcının kurulumu o kadar basit değildir. Kurulum eksiksiz ve doğru yapılırsa sonradan bir problem ile karşılaşılmaz. Yazıcılara kurulum yapılması, yazıcı kurulum hizmeti kapsamında sunulan bir hizmettir.

Yazıcılar çalışmaları sırasında, bazen kullanıcıların dikkatsiz davranışları yüzünden bazen de aşırı kullanım yüzünden bir takım arızalar ortaya çıkarabilir. Bu arızalar basit oldukları takdirde kolayca giderilebilir, ama bir takım arızaların nedenini anlamak ve çözmeye çalışmak o kadar basit olmayabilir. Bu durumlarda, bilgisayar destek hizmetleri veren firmalara başvurulması gerekebilir. Yazıcı arızalarının giderilme çalışmaları, yazıcı arıza hizmeti veya yazıcı tamir hizmeti kapsamında sunulan bir hizmettir.

Bilgisayar destek hizmeti veren firmalar, asıl birden fazla bilgisayar kullanan işletmelere hizmet vermektedir. Bu işletmelerde genelde bir yazıcı birkaç bilgisayarın ortak kullanımına tahsis edilir. Bu şekilde birden fazla yazıcı, bir ağ üzerinde ortak çalışabilir. Bu yazıcıların tanımlarının doğru yapılması ve ilgili sürücü yazılımlarının yüklenmesi ve yazıcıların çalışır duruma getirilmesi deneyim gerektiren bir iştir. Bu çalışmaların yapılması, yazıcı yükleme hizmetleri kapsamında sunulan bir hizmettir.

Nihayet beklenmedik zamanlarda sıkıntı yaşamamak için yazıların düzenli bakımlarının yapılması gerekir. Özellikle yazıcıların çok yoğun kullanıldığı işletmelerde bu çok daha önemlidir. Bakım çalışmalarının yapılması, yazıcı bakım hizmetleri kapsamında sunulan bir hizmettir.

İstanbul’un nüfus bakımından fazla kalabalık olmayan ilçelerinden biri Büyükçekmece ilçesidir. 2014 nüfus sayımı sonuçlarına göre Büyükçekmece ilçesinin nüfusu 223 bindir. Her türlü bilgisayar ve sunucular için teknik servis hizmeti veren şirketimiz, bu ilçemizde de yazıcılar için bakım ve onarım hizmetleri vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.