EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Bilgisayar Teknik Servis

E-posta Güvenliği ve E-postaların Korunması Servisi

E-posta güvenliği günümüz teknolojisi içerisinde iletişimde iş sürekliliğini sürdürebilmek için kullanmış olduğumuz en önemli araçlardan birisi olarak ön plana çıkmasından dolayı önemlidir.

E-posta Güvenliği ve E-postaların Korunması Servisi

E-postalar günümüzde bu kadar önemli bir yer teşkil ederken, siber saldırganlarda iş sürekliliği ve iletişimi sağladığınız bu iletişim aracına saldırılar düzenlenebilmektedir. Sürekli olarak kullanılan ve saldırganların işine yarayabilecek bilgilerin olmuş olduğu e-postalar, siber saldırganların ilgi odağı olmaya devam etmektedir.

Siber saldırganlar, saldıracak oldukları kişi veya kurumların ağına sızmak istediklerinde ilk olarak bilgi depolayabilmek için e-postalarımıza saldırmaktadadırlar. Yapılan bu saldırılar ile ne kadar fazla bilgi toplarlar ise saldırının o kadar başarılı olma şansı olmaktadır. E-posta ile yapılan saldırılara genelde sosyal mühendislik ve oltalama adını verdikleri saldırılar düzenlemektedirler.

E-posta koruması sağlanması gerekmektedir. Bunun en büyük nedeni ise saldırıyı yapacak olan kişilerin, e-postaları kullanarak kurum ağına sızmada araç olarak mesajlarınızı kullanmalarıdır. Bu saldırılar düzenlenirken de kurumun zaafları kullanılmaktadır.

E-posta saldırılara sırasında erişim sağlamayı zararlı yazılımlar ile yapmaktadırlar. İstenmeyen e-postalar, kimlik avı ve kimlik hırsızlığı gibi yöntemler ile hassas bilgileri ele geçirebilen saldırganlar, bu bilgilerin ortaya çıkmasına ve şahıs veya kurum fark etmeksizin mağdur kişinin maddi ve manevi zararlara uğramasına neden olmaktadır.

E-posta güvenliği bir kurum için en önemli faktörlerden birisidir. Saldırıyı düzenleyen kişiler, kurum çalışanlarına aldatıcı mesajlar, tehdit içerikleri veya kurum çalışanına hediye ve ödül gibi heyecanlandıran mesajlar ile e-posta içerisine girmesini sağlayarak zararlı dosyaları çalıştırmaktadırlar. Zararlı bağlantının açılması ile birlikte kurum ağına yeteri kadar sızabilmektedirler.

E-posta Saldırıları İçin Uygulanan Teknikler

Kurum çalışanlarına veya hedef alınan kullanıcıya yönelik yapılan e-posta saldırıları ile birlikte, dikkatsiz kullanıcı linke tıklamak şartıyla birçok sorunun oluşmasına neden olabilmektedir. Zararlı içerikleri barındıran bu linkler açıldığı zaman çalışmaya başlar ve tüm bilgilerinizi ele geçirilir. Bu e-postalar kullanıcılara birçok farklı şekilde gönderilebilmektedir.

Sahte Bağlantılar

E-posta koruması ile ilgili dikkat eden kullanıcıları kandırabilmek için link kısaltma servislerini kullanarak kendi linklerini gizleyen saldırganlar, yollamış oldukları e-postaların açılması ile birlikte linke saklanmış olan zararlı yazılımları aktif hale getirmenize neden olacak bir tuzak kurmuş olurlar.

Hediye ve Tatil Bağlantıları

Kullanıcılara hediye, tatil kampanyaları veya fırsatları sunarak, kullanıcının iyi bir şekilde düşünmesine engel olmaya çalışmaktadırlar. Kullanıcının kendi güvenliğini sağlayamaması ile başlayan ve daha sonrasında teknik servisimize düşen işler olmaktadır. Her zaman için en başta kullanıcı gelen e-postaya dikkat etmesi gerekmektedir. Daha sonrasında ise eğer bu tuzaklara kanılmış bir durum olursa teknik ekibimiz devreye girmektedir. Tatil kampanyaları gibi fırsatları sunan siber saldırganların en büyük oyunlarından birisi de bu e-postalarda en bilindik tatil otellerinin resimlerine kapak resmi olarak kullanarak hedefteki kişiyi kandırmaktır.

E-posta Güvenliği ve Koruması Nasıl Yapılır?

Siber saldırganlar yukarıda söylemiş olduğumuz birçok popüler teknik ile bilgisayarlarınıza veya farklı cihazlarınıza sızmaya çalışmaktadır. Bu yöntemlerden korunmak için başvurabileceğiniz bazı yöntemler bulunmaktadır. Bizler öyle çalışmanız halinde, aşağıda maddeler halinde yazmış olduğumuz güvenlik önlemlerini ve daha fazlasına sizler için yapıyoruz.

  • E-posta koruması için zararlı dosyaların indirilmesi ve çalışmasına karşı e-posta servislerinde imza tabanına ve sezgisel değerlendirme yapabilen güvenlik uygulamalarını sizler için kurarak güvenliğinizi sağlayabiliriz.
  • Ekibimiz sizin için bilgisayarlarınıza son sürüm antivirüs programlarını kurarak tedbir almaktadır.
  • Kurumalarını temiz tutmak ve dışarıdan gelecek saldırılara karşı gerekli olan güvenlik tedbirlerine almak kurumunuzun yapmış olduğu ilk işlerden birisi olacaktır.
  • Fidye virüslerine karşı e-posta servisine gelecek olan mesajların iyi değerlendirilebilmesi açısından bazı programların güncellemelerine sürekli olarak yapmakta veya sizlere tarif etmekteyiz.
  • Kurumda çalışan kişilere gerekli bilgiler verilmektedir.

Daha bu maddelere benzer birçok güvenlik önlemi alınmaktadır. E-posta adreslerinizin erişiminde iki kademeli güvenlik doğrulaması da bulunması sizler için iyi olacaktır.

E-postanıza gelebilecek olan zararlı mesaj içeriklerini engellemeye yönelik çalışmalarımız firmamız ile iletişime geçtiğiniz andan itibaren sağlanmaktadır. Anlaşmamız halinde yapacak olduğumuz bu işler ile birlikte şirketinizin ve çalışanlarımızın daha rahat bir kullanım sağlayabileceği e-posta iletişimleri olmaktadır. Sizler de teknik servisimizin tecrübesinden yararlanmak için bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.