EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Bilgisayar Teknik Servis

Esenyurt Bilgisayar Servisi

Her firmanın kendi organizasyon yapısına ve kendi faaliyet alanına bağlı olarak farklı network yapıları vardır. Diğer taraftan gelişme ve büyüme gayreti içinde olan firmalar bu paralelde teknolojik altyapılarını da büyütmek ve geliştirmek ihtiyacı duyarlar. İletişim ve bilgisayar teknolojileri geliştikçe, firmaların bu yöndeki talepleri de artmaktadır. Her firma yüksek hızlı bu teknolojileri kullanmak ve bu bakımdan rakiplerinin bir adım önünde olmak isterler.

Esenyurt Bilgisayar Servisi

Böyle olduğu için de hem sıfırdan network kurulumlarında olsun hem de mevcut ağ yapılarının iyileştirilme çalışmalarında olsun, bilgisayar teknik servis hizmeti veren kuruluşlardan destek almaktadırlar. Bu yönde alınacak ağ kontrol ve bakım hizmetleri, hızlı hareket etmek, güvenli olmak ve gelişmeleri yönünde bir sıkıntı yaşamamak açısından önemlidir. Bu hizmetler sayesinde firmalar yüksek performans elde ederlerken bunu en uygun maliyet rakamları ile sağlamış olmaktadırlar.

Firmaların network ihtiyaçları, organizasyon yapılarına ve faaliyet alanlarına bağlı olarak değişir demiştik. Bazı network yapıları, küçük sistemlerden ve iletişim ortamından meydana gelebilir. Bunlar genelde yerel alan ağları (LAN) olarak tanımlanır. Bunun yanında bir de geniş alan ağları (WAN) bulunmaktadır. Bu yapı, ülkemizdeki veya başka ülkelerdeki yerel alan ağlarını birbirine bağlayan bir yapıdır.

Çeşitli ağ bağlantı yöntemleri bulunmaktadır. Örneğin DSL (Digital Subscriber Line, Sayısal Abonelik Hattı) bağlantı yöntemi, telefon hatları üzerinden yüksek hızda veri iletimi sağlar. Bu bir geniş band erişim teknolojisidir. ISDN (Integrated Services Digital Network, Bütünleştirilmiş Sayısal Ağ Hizmetleri) ise, uluslararası bir iletişim standardıdır. Burada da veri, görüntü ve sesler, normal telefon hatları üzerinden gönderilir. Ethernet teknolojisi de bir ağ bağlantı yöntemidir.

Bilgisayar teknik servis hizmeti veren firmalar, kuruluşların ihtiyaçları doğrultusunda en uygun şekilde hizmet vermektedir. Bu hizmetler, router, modem ve XDSL kurulumlarını kapsamaktadır. Router, çok sayıda bilgisayarı aynı ağa bağlamakta kullanılan bir araçtır. Eskiden router’lar kablo ile bağlantı imkanı veriyordu ama bugün kablosuz router’lar da kullanılıyor. Modemler, esas olarak telefon hattı veya kablo arayüzü ile internete bağlanmayı sağlayan bir araçtır. XDSL, DSL teknolojsi ile geliştirilen erişim tekniklerinin genel ismidir. İnternet bağlantısı için en fazla kullanılan bir bağlantı tekniği olan ADSL de bu gruba girer. Telefon hattına bağlanan bir dağıtıcı (splitter) ile hem internete çıkış hem de telefon görüşmeleri aynı telefon hattı üzerinden sağlanmış olur.

Bilgisayar destek hizmetleri kapsamında verilen ağ kontrol ve bakım hizmeti, network altyapılarında bulunan switch, router, modem ve benzeri bütün donanımların kuruluşlarını ve bunların sorunsuz çalışmalarını sağlamak içindir.

İstanbul’un nüfus bakımından üçüncü büyük ilçesi Esenyurt ilçesidir. 2014 nüfus sayımı sonuçlarına göre Esenyurt ilçesinin nüfusu 687 bindir. Şirketimiz, bu ilçemizde bulunan kuruluşlara ağ kontrol ve bakım hizmetleri vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.