EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Bilgisayar Teknik Servis

Fatih Bilgisayar Servisi

Kaçınılmaz olarak evler ve işyerlerinde kullanılan bilgisayarların bakım ihtiyaçları olmaktadır. Çok yoğun kullanılan ve kullanıldığı yere ve kullanış şekline göre ısıya, toza ve neme açık alanlarda kullanılan bilgisayarlar için bu ihtiyaç çok daha ortadadır. Oysa üretimden, paketlemeye, stoklamadan sevkiyata bir işletmenin her noktasında bilgisayarlar kullanılıyor ve bunların bir an bile durmasına hiçbir işletmenin tahammülü olamaz.

Fatih Bilgisayar Servisi

Dışarıda çalışan ve ellerinde notebook bulunan personel açısından da noteboklar, her türlü hava koşullarında risk altındadır. Faaliyetlerin durmamaması, haberleşmenin kesilmemesi, hizmetlerin aksamaması için bilgisayarların bakımına da özen göstermek gerekir.

Bilgisayar bakımları sadece donanımsal olarak da yeterli değil. Evet bir bilgisayarın anakart, ekran kartı, bellek, merkezi güç ünitesi ve benzeri birçok bileşeninin düzenli bakımları yapılmak zorundadır ama bilgisayarların, kullanılan yazılımlar açısından da bakımlarının yapılması bir ihtiyaçtır.

Bilgisayarların hata vermesi veya arızalanması yüzünden bir sorun yaşanması halinde, çalışanların vakit kayıpları yanında işletme ticari kayıplara da uğrayacaktır. Hatta işletmenin itibar kaybetmesi de olmayacak iş değildir. Bu yüzden önemli olan, bir arıza yaşandığında bunu hızlı ve güvenli şekilde gidermek değil, bu arızanın hiç meydana gelmemesini sağlayacak önlemleri almaktır. Bu ancak bilgisayar teknik servis hizmetleri veren bir kuruluş ile bakım anlaşmaları yaparak sağlanabilir.

Yapılan bakım ve onarım anlaşmaları, çalışma saatleri içinde veya günün herhangi bir saatinde, bilgisayarlarda donanım veya yazılım olarak ya da çevre birimleri ile ilgili olarak herhangi bir sorun ortaya çıkmaması için bakım çalışmalarını veya bir sorun olduğunda bu sorunun giderilmesi için yapılacak onarım çalışmalarını kapsamaktadır. Böyle bir bakım anlaşmasına, işyerlerinde bulunan bilgisayarlar, tarayıcılar, yazıcılar, varsa barkod üniteleri ve bunlar gibi çevre birimleri dahil edilir.

Bakım anlaşmaları çerçevesinde genel olarak bütün bilgisayarlar için, ayda bir kez düzenli bakım yapılması, bilgisayar ve bütün çevre birimlerinin onarımlarının yapılması, arızalı bileşenler onarılamıyorsa, bunların yenileri ile değiştirilmesi, virüs taraması yapılması, günlük, haftalık, aylık şekilde otomatik yedekleme sisteminin kurulması, faaliyet şekline uygun ticari programların kurulması, eğitim verilmesi ve gerekli desteğin sağlanması hizmetleri verilmektedir. Bunun yanında çoğu bilgisayar servisleri, uzaktan erişim desteği ve sınırsız telefon desteği de vermektedir.

Bu şekilde işyerleri, sistemden kaynaklanacak olası iş kayıplarını ve maddi zararları önlemiş olacaklardır. Beklenmedik durumlarda veri kaybı yaşamayacaklardır. Teknolojik gelişmeleri yakından takip etmiş olacaklardır. Bunlar bilgisayar bakım anlaşmalarının işyerlerine sağlayacağı avantajlardır. Özellikle uzaktan erişim desteği ile işyerleri, sorunlarına daha hızlı ve güvenilir çözümler bulmuş olacaktır. Bu da işyerinin verimliliğini yükselten bir unsurdur.

İstanbul’un en kalabalık ilçelerinden biri de Fatih ilçesidir. 2014 nüfus sayımı sonuçlarına göre Fatih ilçesinin nüfusu 419 bindir. Şirketimiz, bu ilçemizde bulunan kişi ve kuruluşlara her türlü bilgisayar bakım hizmetleri vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.