EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Bilgisayar Teknik Servis

Güvenlik Duvarı Kurulum Servisi

Güvenlik duvarı yazılım ve donanım olarak ikiye ayrılmaktadır. Bunun yanında sadece yazılım olarak kullanılıp, bilgi sistemleri trafiğinin güvenliğini sağlamaya yarayan sistemlerde mevcuttur.

Güvenlik Duvarı Kurulum Servisi

İnternet ortamının her geçen gün gelişmesi ve farklı alanlarda birçok kullanım alanının ortaya çıkması ile birlikte kötü niyetli kişilerin de buralarda yer almaya başladığı görülmektedir. Bu kişiler yapılan işin aksine tamamen kendi menfaatlerine olacak şekilde kullanıcının işlerinizi bozmaya çalışmaktadır. Kimi zaman erişim engellemesi, kimi zaman sistemlere izinsiz erişim veya fidye şantajları gibi birçok tehdit ile karşılaşılması mümkündür. Özellikle şirketlerin bu durumlardan daha çok etkilendiği bilinmektedir.

Güvenlik Duvarı Nedir?

Bir diğer ismi ile firewall denir. Gelen ve giden ağ trafiğini yönetir ve şifreli görmüş olduğu zararlı hareketleri kontrol eder. Sistemdeki belirlenen kurallara göre engeller ya da izin verir. Bu şekildeki bir güvenlik duvarı işleyişi ile ağ güvenliğiniz sağlanabilmektedir.

Güvenlik duvarlarından ve ne işe yaradıklarına dair bilgilerden kısaca bahsettik. Şimdi ise güvenlik duvarı kurulumu öneminden bahsedelim. İlk önce kurmak istediğiniz sistem, donanım tabanlı ve yazılım tabanlı olmak üzere 2’ye ayrılmaktadır. Yazılım tabanlı güvenlik duvarı, işletim sistemleri ile uyumludur. Yazılım tabanlı bir güvenlik duvarı kullanmak istiyorsanız, genelde kişisel kullanım veya ev ortamında kullanılan sistemlerden yararlanıyorsunuz demektir.

Bu sistemler basit bir yapıya sahip oldukları için genelde bireysel kullanıma uygundur. Donanım tabanlı sistemlerden bahsettiğimiz zaman ise daha sert güvenlik önlemlerinin alınmış olduğu yapıların söz konusu olduğu sistemlerden bahsetmiş oluyoruz. Bu sistemler ise şirketler ve verilerin daha önemli olmuş olduğu alanlarda kullanılmaktadır.

Güvenlik Duvarı Nasıl Çalışır?

Donanımsal veya yazılımsal olması fark etmeksizin güvenlik duvarı bilgisayarınızın sisteminde bir kontrol noktası olarak çalışmaktadır. Ağınıza gelen bütün erişim isteklerini değerlendirir ve uygun olanları kabul ederken, riskli görmüş olduğu faaliyetleri ise engellemektedir. Aynı zamanda gerçekleşen tüm trafiği kayıt altına alarak, trafiği izleme imkanına sahiptir. İyi bir firewall yük kontrolünü sağlar ve güvenlik duvarının daha aktif bir internet hizmeti vermesini sağlar.

Cihazınıza ve çalışma ortamınıza uygun olan sistemi sizler için seçerek, değerlendirmelerimiz sonucunda sizin son onayınız ile birlikte kurmaktayız. Yapmış olduğumuz tüm servis işlere neticesinde kazanmış olduğumuz tecrübe ile birlikte, günümüz teknolojisinde yapılacak olan saldırılara ve şirketinizin karşı karşıya kalabileceği tehlikelere değerlendirerek iyi bir güvenlik duvarı kurulumu gerçekleştiriyoruz.

Güvenlik Duvarı Kullanımının Önemi Nedir?

Günümüzde teknolojik alanda birçok yenilik ortaya çıktı. Her çıkan yenilik ile birlikte, kötüye kullanım amacı ile ortaya çıkan insanlar da çoğalmış oldu. Yapılan her sistemin açığını bularak, bu açıklardan en iyi şekilde faydalanmaya çalıştılar. Sistem zafiyetleri bulunmasa dahi insanların zaaflarından yararlanmaya çalışıldı. Tüm bu nedenlerden dolayı güvenlik duvarı kurulumu başta şirket cihazları olmak üzere, teknolojik cihaza sahip olan tüm noktalarda, güvenlik duvarlarının önemini bir hayli arttırmıştır.

Her geçen gün artan çeşitli saldırılar, siber suçlar ve düşük ücretler karşılığında yapılan virüs yollama işlemleri ile birlikte ortaya çıkan mağduriyetler karşısında teknik servis olarak her konuda yardımınıza açığız. Siber saldırılar sonucunda maddi ve manevi olarak birçok kayba uğrayan şirket ve şahıs bulunmaktadır. Bu mağduriyetlerin yaşanmaması için ekibimiz sürekli olarak gelişmeleri takip etmektedir.

Çalışmış olduğumuz kişiler için son teknolojik sistemleri kullanıyor ve müşterimizin en iyi korumaya sahip olmasını hedefliyoruz. Hiçbir güvenlik önlemine sahip olmayan cihazların, siber saldırılar karşısında korunaksız olduğu bilinmektedir. Bizler ile iletişime geçerek, güvenlik duvarı kurulumu işlemlerini tamamladıktan sonra dışarıdan gelecek olan saldırılara karşı çok daha güvenli bir şekilde sanal dünyada verilerinizi saklayabileceksiniz.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.