EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Bilgisayar Teknik Servis

İnternet ve İntranet Güvenliği Servisi

İnternet ve intranet güvenliği servisi olarak cihazlarınızın ağ güvenliğini ve web sitelerinde gezerken yaşayacak olduğunuz internet güvenliği ile ilgili sıkıntıları daha önceden fark ederek kullanıcıları uyaracak yeni teknolojiler ile cihazlarınızı güvenli hale getiriyoruz.

İnternet ve İntranet Güvenliği Servisi

İntranet Nedir?

Genelde şirket ve kurumların iletişim için kullanmış oldukları ağlara intranet denir. Kuruma ait olan bu özel ağ içerisinde, kuruma ait özel bilgiler güvenli bir şekilde paylaşılmaktadır.

Dışarıdan gelen bilgileri dikkate almaz ve ağ içerisinde bulunan kişilerin özel mesajlaşma yolu ile haberleşmesini ve işbirliğini sağlar. Belirli bir grubun mesajlaşması için oldukça işlevsel bir ağ olarak dikkat çekmektedir.

İnternet ve intranet arasında belirli farklar bulunmaktadır. Bundan dolayı her ikisini de aynı kavramlar olarak düşünmek yanlış olacaktır. Aralarındaki farkı sayacak olursak en temel fark internetin her yerden kullanılabilmesi ve ulaşılabilmesi rahat bir ağ olarak bilinmesidir. İnternet için ise bunları söyleyemeyiz. İnternet kullanabilmeniz için ağa tanımlı kullanıcı olmanız gerekmektedir.

İnternet ve intranet arasında şu gibi farklarda mevcuttur:

  • İnternet özel bir ağ olarak dikkat çekmektedir. İnternet ise tüm kullanıcılara açık bir ağdır.
  • İnternet üzerindeki güvenliğimiz çok daha az iken intranet özel bir ağ olduğu için ağ koruma çok daha fazladır.
  • İnternet sadece sisteme kayıtlı olan özel kullanıcıların kullanabildiği bir ağdır. İnternet ise birçok kullanıcının rahatlıkla ulaşabildiği ve herhangi bir engel ile karşılaşmadığı, sınırsız kullanıcıya sahip olabilme kapasitesi olan bir ağdır.
  • İntranet üzerinden paylaşılan bilgiler sınırlıdır ve yalnızca yetkili kişilerin erişimine açılmış bir ağdır. İnternet üzerindeyse birçok bilgiye rahatlıkla ulaşabilir ve sınırsız bilgi sahibi olabilirsiniz.

İntranet güvenliği, ağ koruma bakımından incelendiği zaman internete göre çok daha güvenlidir. Buna rağmen internette siber saldırılara karşı verilerini kimi zamanlar koruyamamaktadır. İnternet ise çok daha korunaksız ve saldırılara açık bir ortamdır. Dışarıdan gelen saldırıya gerek kalmadan, gezinmiş olduğunuz sitelerde virüslerin cihazınıza girmesini sağlayabilirsiniz. İnternet üzerinde gezinirken ve dışarıdan gelen saldırırlar ile cihazınızdaki verilerin kötü niyetli kullanıcılar tarafından ele geçmesi oldukça kolaydır.

İnternet kullanımında ise içeride herhangi bir virüs tehdidi olmamaktadır. Dışarıdan gelen saldırılara karşı da internete göre çok daha korunaklıdır. Buna rağmen her iki ağ içinde teknik servis tarafından ağ kurma işlemlerine dair tüm adımların gerçekleşmesi gerekmektedir. Böylece hangi ağ üzerinde kullanım sağlarsanız sağlayın, her iki durumda da güvenli şekilde işinizi halledebilirsiniz.

İnternet ağı üzerinden yapabileceğiniz tüm virüslere karşı koruma sağlamanız için ekibimiz tarafından uygulanacak yöntemler ile daha güvenli sosyal ağ deneyimi yaşayabilirsiniz. Şirketler için internet üzerinden gelebilecek virüslerin verebileceği zararlar büyük çapta olabilmektedir. Tüm bu zararların oluşmasını engellemek için ekiplerimiz cihaz ve kurulum yardımı ile birlikte, dışarıdan gelebilecek olan siber saldırılar ve dışarıdan gelecek olan her türlü tehdide karşı koruma sağlanacaktır.

İntranet kullanımı ise genelde şirketler tarafından tercih edilmektedir. Şirketler için bilgi depolama ve iletişim verimliliği için oldukça kullanışlı olan bu sosyal ağ, aynı zamanda birçok bilginin de yer aldığı ve dışarıdaki kullanıcıların öğrenmemesi gereken bilgilerin yer aldığı bir ağdır. Şirkete ait bilgilerin depolandığı ve bu konular hakkında konuşulduğu ağda güvenlik oldukça önemlidir.

Aşırı bilgiye sahip olan bu ağ üzerinde oluşabilecek herhangi bir veri sızıntısı sonrasında şirketler birçok bilgi kaybına uğrar iken, bunun yanında ekonomik olarak da büyük maddi kayıplara uğrayabilmektedirler. Şirketler hangi ağ üzerinde olursa olsun güvenlikleri için teknik servislerden destek almalıdır.

Alanında tecrübeli çalışanların bulunduğu bir firma olarak sizlere en iyi hizmete veriyoruz. Teknik servis arayışında olan tüm firmaların rahatlıkla çalışabileceği bir firma olarak ön plana çıkıyoruz.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.