EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Bilgisayar Teknik Servis

Kağıthane Bilgisayar Servisi

Yazıcılar bilgisayara bir kablo ile bağlanırlar. Ama teknoloji öyle hızlı gelişiyor ki bugün kablosuz olarak kullanılabilen yazıcılar da var. Yazıcılar bilgayarda elektronik ortamda bulunan yazıların, resimlerin, şekillerin bir kağıt üzerine aktarılmasına yarayan araçlardır. Yazıcıların bazı türleri doğrudan bir fotoğraf makinesinden, bir tarayıcıdan veya bir hafıza kartından çıktı alabilirler.

Kağıthane Bilgisayar Servisi

Aslına bakılırsa bugün, tarayıcılar, fotokopi makineleri ve yazıcılar, hepsi toplu olarak tek bir araç halinde satışa sunulmaktadır. Bu kompakt araçlar, ihtiyaca göre fotokopi çekebiliyor, bir resim veya dokümanı tarayabiliyor, hatta bilgisayardaki bir dokümanı print edebiliyor.

Bu çok fonksiyonlu yazıcılara gelinceye kadar yazıcılar ilk günden bugüne oldukça farklı bir değişim göstermiştir. İlk üretilen yazıcılar daktilo makinesi esas alınarak tasarlanmıştı. Harfler nokta vuruşu ile kağıda geçiyordu. Oldukça gürültülü çalışan bu tip yazıcılar harfleri ve şekilleri küçük noktaladan oluşturuyordu. Daha sonra mürekkep püskürtmeli yazıcılar üretilmiştir. Bunlar daha sessiz çalışıyor ve daha kaliteli baskı yapıyorlardı. Bugün lazer yazıcılar kullanılmaktadır. Lazer yazıcılar hem sessiz çalışırlar hem de yüksek baskı kalitesine sahiptirler. Üstelik çok daha hızlı çıktı alma imkanı verirler.

Lazer yazıcıların çalışmaları biraz da fotokopi makinelerine benzer. Renkli çıktı alma özelliği de eklenen lazer yazıcılar, hem hızlı çalıştıkları hem de hesaplı oldukları için, işletmeler kadar kişisel kullanıcılar tarafından da tercih edilmektedir.

Bir lazer yazıcının içine bakılırsa, bir kağıt kutusu, bir toner kartuşu, toner tozlarını statik yöntemle kağıda basan bir tanbur, tonerden gelen tozu üzerinde tutan bir toner tanburu, lazer ve temizleme yastığı görülür. Bu karmaşık düzenek, uzman olmayan kişilerin elinde daha fazla zarar görebilir. Bu yüzden herhangi bir arıza durumunda bilgisayar teknik hizmetleri veren bir kuruluştan destek alınması yapılacak en doğru iştir. Bu kuruluşlar arızaları hızlı ve güvenli bir şekilde tespit edip tamir edebildikleri gibi, istenirse düzenli bakım hizmetleri de vermektedir.

Kısaca tamamen elektromekanik bir düzeneğe sahip olan yazıcıların bakım ve onarım işleri, bu işin uzmanları tarafından yapılmalıdır. Bu kuruluşlar lazer yazıcılar dahil her marka ve her model yazıcı için hizmet vermektedir. Bu hizmet sırasında, onarım için teslim alınan yazıcıların arızaları tespit edilir ve ancak onay alındıktan sonra onarım çalışmalarına başlanır. Bazı kuruluşlar onarıma aldıkları yazıcıların yerine yazıcı kiralamakta ve bu şekilde işletmelerin çalışmalarını aksatmadan sürdürmelerine imkan vermektedir.

İşin doğrusu yazıcı arızalarında sıkıntı yaşamamak için zamanında bakım anlaşmalarını yapılmalıdır.

İstanbul’un en kalabalık ilçelerinden biri de Kağıthane ilçesidir. 2014 nüfus sayımı sonuçlarına göre Kağıthane ilçesinin nüfusu 432 bindir. Şirketimiz, bu ilçemizde bulunan kişi ve kuruluşlara, bilgisayar teknik servis hizmeti kapsamında her türlü yazıcılar için arıza belirleme ve onarım hizmeti vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.