EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Bilgisayar Teknik Servis

Kartal Bilgisayar Servisi

Bilgisayarlar olsun, yazıcılar olsun, mutlaka düzenli bakımlarının yaptırılmaları gerekir. Aksi halde en fazla ihtiyaç duyulan bir anda yarı yolda kalmak işten bile değildir. Yazıcıdan tertemiz çıkması gereken bir baskı üzerinde çizikler ve lekeler olmaya başlamışsa, çıktı üzerindeki mürekkep elle silinebiliyorsa, yazıcı baskı yapacağı kağıdı haznesinden almakta sıkıntı yaşıyorsa, baskı yapılan kağıt yazıcıdan buruşuk veya katlanmış çıkıyorsa, yazıcı sık sık kağıt sıkıştırmaya başlamışsa veya hazneden fazla kağıt çekiyorsa, çıktılar soluk veya çok koyu renkte olmaya başlamışsa, yazıcı sıkıntılı çalışıyor demektir. Bütün bu sayılan durumlar bir arızanın başlangıcını veya bir arızanın ortaya çıktığına işaret etmektedir.

Kartal Bilgisayar Servisi

Yazıcı üzerindeki gösterge tablosunda teknisyen işareti yanmaya başlamışsa veya bakım işaret lambası yanıyorsa artık daha fazla beklemenin bir yararı yoktur. Hemen bilgisayar teknik destek hizmeti veren bir kuruluştan yardım alınmalıdır.

Bir yazıcının ortaya çıkaracğı arızalar yukarıda sayılanlar ile sınırlı değil elbette. Yazıcıdan sesler gelmeye başlayabilir, elektrik fişi takılı olduğu halde yazıcı çalışmıyor olabilir, yazıcı hiç açılmıyor olabilir veya devamlı olarak arıza kodu gösteriyor olabilir, sık aralıklarla kendi kendine kapanıyor olabilir, içinde toner olduğu halde toner yok uyarısı verebilir, kağıt haznesi dolu olduğu halde kağıt yok uyarısı verebilir.

Önemli olan yazıcıların düzenli bakımlarını yaptırmaktır. Bu sayılan arızalar aşırı kullanımdan veya yanlış kullanımdan kaynaklanabilir, ancak zamanında farkedilen arızaların daha büyümeden önüne geçilmesi demek, aynı zamanda maliyet tasarrufu demektir.

Bilgisayar teknik hizmetleri veren kuruluşlar, yazıcıların markalarına veya modellerine bakmadan her tür yazıcı için bakım ve onarım hizmeti vermektedir. Onarım gerektiren durumlarda, genelde yazıcılar bulundukları yerlerde onarılmaya çalışılır, ama onarım işinin uzun süreceği durumlarda ya da çalışma alanının onarım için uygun olmaması durumunda, arızalı yazıcılar alınabilir de.

Yazıcı bakım anlaşmaları, yazıcıların düzenli bakımlarının yapılmasını ve talep olması halinde acil müdahale gerektiren durumları kapsar. Bu anlaşmalar ile aynı zamanda ücretsiz telefon desteği de sağlanabilir. Bakım hizmetleri kapsamında, mevcut konfigürasyonun iyileştirilmesi yönünde danışmanlık hizmetleri de verilebilir.

Yazıcı bakım anlaşmaları, genel olarak aylık bakım yapılmasını öngörür. Genelde yazıcılar üretici firmaların garantisini taşırlar. Garanti süresi içinde bir bakım ve onarım hizmeti verilecekse, yani kapakları açıldığında garanti kapsamı dışında kalacak yazıcılar, ancak karşılıklı anlaşma sağlanırsa bakım ve onarıma alınırlar.

Ancak gerek üretici firmanın garanti koşulları açısından, gerekse servis hizmeti veren kuruluş açısından, yazıcıların üzerine sıvı maddelerin dökülmemesi, direk güneş ışığına, elli derecenin üzerinde sıcaklığa, rutubete ve toza maruz bırakılmaması, aşırı voltaj değişimlerine karşı kesintisiz güç kaynağına bağlı olmaması müşterilerin sorumluluğu altındadır.

İstanbul’un en kalabalık ilçelerinden biri Kartal ilçesidir. 2014 nüfus sayımı sonuçlarına göre Kartal ilçesinin nüfusu 450 bindir. Konut kadar firma sayısında da önemli bir artış olan bu ilçemizde, şirketimiz, her türlü yazıcılar için bakım, arıza belirleme ve onarım hizmeti vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.