EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Bilgisayar Teknik Servis

Kaybolan Dosyaların Kurtarılması Servisi

Kişi veya kuruluşların kendilerine göre sakladığı bilgiler önemlidir. Bunlar fotoğraflar olabilir, video görüntüler olabilir, bir takım dosyalar veya tablolar olabilir. İşletmelerin ticari bilgileri, raporları, sözleşmeleri veya yazışmaları olabilir. Bu tür bilgiler mutlaka arşivlenmiş, yedekleri alınmış olmalıdır.

Kaybolan Dosyaların Kurtarılması Servisi

Bu durumda istenilen bilgilere geri dönüş mümkün olabilir. Ancak öyle durumlar vardır ki, bir yedekleme yapılmamış olabilir veya son yedeklemeden sonra saklanması gereken önemli birçok bilgi veya belge olabilir. İşte bu durumlar son derece sıkıntılıdır. Ama bilgisayar destek hizmetleri sunan servisler bu durumlarda da kurtarıcı olabilmektedir.

Şirketimiz, yedekleri hiç alınmamış veya son yedekleme tarihinden sonra bir nedenle silinmiş bu tür bilgi ve belgelerin kurtarılması hizmetini başarılı bir şekilde vermektedir. Şirketimiz bu hizmeti verirken iki çok önemli konuya hassasiyet göstermektedir: temiz oda ve bilgilerin güvenliği.

Eğer bilgi ve belgeler, sabit disk arızası yüzünden zarar görümüşse veya kaybolmuşsa, bu durumda diskin içinin açılması gerekmektedir. Bu ise son derece dikkatli ve hiçbir şekilde toz almayacak bir ortamda yapılmak zorundadır. Aksi halde diskte kurtarılacak durumda olan verilerin de kaybedilmesi mümkündür. Temiz odanın önemi buradadır. Ortamda bulunan gözle görülmeyecek tozlar bile diske yapışarak tehlike yaratabilir. Şirketimiz bu sayede başarı oranını yükseltmektedir.

Bilgilerin güvenliği ise ayrı bir önem taşır. Neticede kurtarılması için diskini teslim eden kişiler açısından diskten kurtarılan bilgiler gizli ve güvenli tutulmak zorundadır. Hiçbir şekilde üçüncü kişilerin eline geçmemelidir. Bu konuda şirketimiz, kişi ve kuruluşlar nezdinde güvenilirliğini kanıtlamak üzere ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi almıştır. Bu sayede şirketimiz müşterilerine, kurtarılan bilgilerin güvenliğine önem verdiklerini ve bu bilgilerin korunması için özen gösterdiklerini göstermiş olmaktadır.

Gerek temiz oda uyguluması gerekse ISO 27001 Belgesi, şirketimize önemli bir üstinlük ve rekabet avantajı kazandırmıştır.

Şirketimiz ayrıca bilgisayar teknolojilerini yakından izlemekte, bu arada yeni veri kurtarma teknolojilerini takip etmektedir. Hizmet verdiği kişi veya kuruluşlara, sadece ihtiyaç durumunda veri kurtarma hizmeti değil, böyle bir durumla karşılaşmamak için alınması gerekli önlemler konusunda da danışmanlık hizmeti vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.