EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Bilgisayar Teknik Servis

Laptop Notebook Teknik Servisi

Laptop Notebook teknik servisi olarak tüm şehir çapında sizlere hizmet vermekte, laptop ve notebook tamiri, format atma, kasa ve klavye temizleme gibi birçok işlemleri gerçekleştirmekteyiz. Hizmet kapsamımız altında birçok bilgisayar ve dahi birçok notebook hizmeti sağlamakta ve bunların tamiri ile ilgilenmekteyiz. Aşağıda sizler için verdiğimiz hizmetlerden bahsettik.

Laptop Notebook Teknik Servisi

Klavye Temizleme

Evde süpürge veya mendil aracılığıyla temiz tutmaya çalıştığınız klavyeniz aslında sandığınızdan çok daha pistir. Bunun en büyük sebebi ise, klavye içinden aşağıya geçen pislikler ve artıklardır. Bunların en kötü ihtimalle üç ayda bir temizliğinin yapılması önerilmektedir. Temizlik işlemi profesyonel ekip tarafından yapılmalıdır, çünkü klavyelerin tuşları sökülecektir ve bu da bilmeyen bir kişiye ciddi oranda zarar verebilir. Klavye temizleme hizmeti oldukça uygundur.

Çip-set Tamiri

Laptop ve notebook cihazlarda belirli bir süreden sonra klasik olarak çip set arızası gelişmektedir. Bu arızanın çözümü de ne yazık ki tek başınıza yapabileceğiniz bir şey değildir. Çip set arıza tamiri firmamız tarafından çok kısa sürede yapılmakta ve sizlere teslim edilmektedir. Çip set arızasının tamiri yapıldıktan sonra sizlere en kısa sürede teslim ediliyor ve kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Format Atma

Format atma, bilgisayarlarda en çok ihtiyaç duyulan özelliklerden biri. Eğer bilgisayarı sık kullanıyorsanız altı ayda bir, zaman zaman kullanıyorsanız yılda en az bir defa format atılmalıdır. Format, bilgisayarınızın daha hızlı kullanılmasını sağlar ayrıca virüsleri siler. Bu sayede bilgisayarınız eskisinden çok daha hızlı çalışacaktır.

Ekran Değişimi

Notebook ve Laptop cihazlarında en çok duyulan hizmetlerden birisi de ekran değişimidir. Ekran değişimi sıklıkla yapılmamalıdır. Yalnızca ekranınız hasar gördüğünde yapmalısınız. Ekranınızda herhangi bir çizik ve çatlak sizi rahatsız ediyorsa, ekran değişimi yaparak bu sorunu hızlıca çözebilir ve rahatlayabilirsiniz.

Klavye Değişimi

Klavye değişimi de sıklıkla yapılan bir işlem. Klavyeler belirli bir zaman sonra aşınabilir ve üzerindeki yazılar silinebilir. Bazı tuşlar basmıyor olabilir, yani kısacası pek çok sorun yaşanabilir, işte bu gibi sorunlarda yapılması gereken temel şey, klavye değişimi olmalıdır. Klavye değişimi kolaylıkla yapılan bir işlemdir, yeni klavyeyi eskisiyle değiştirmek oldukça kısa sürmektedir. Birebir aynı klavye benzeri bir klavye ile değişim mümkün olmaktadır.

Pil Değişimi

Pillerinizde arıza varsa, kolaylıkla değişim yapabiliriz. Pil değişimi genellikle zor bir işlem olarak görülse de aslında oldukça kolay ve hızlı değişim sağlanabiliyor. Laptop ve notebook pilleri, kullanım süresine bağlı olarak zamanla aşınabilmekte ve şarj olmayabilmektedir. Bu gibi durumlarda laptop kullanıcıları, pilleri olmasına rağmen şarj almaz ve laptopu sürekli olarak fişe takmak zorunda kalırlar. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için pil değişimi son derece önemli bir konudur ve değişmesi gerekir.

SSD ile Hızlandırma

Bilgisayarınızda hdd varsa, muhtemelen yavaş çalışır. SSD daha modern ve hızlı bir harddisktir. SSD takılan bilgisayarlar hızlıca çalışır ve herhangi bir sorun olmadan işlemlerinize devam edersiniz. Bu bakımdan ssd bir nimettir diyebiliriz. Ortalama bilgisayar açılış süresini beş saniye ve altına indirebilen ssd harddisk, aynı zamanda Google sekmelerinde geçiş yaparken de size hız sağlar.

Windows Yükleme

Eski Windows sürümlerinde bilgisayarlar kapanıyordu, bu yüzden sürekli yeniden açmak gerekiyordu. Ancak Windows 8 ile artık bilgisayarlar hızlı bir şekilde açılmaya başladı ve kapanmadı. Bu sürümde bilgisayarlar uyku moduna girer kapanmaz. Bilgisayarı tamamen kapatabilmek için, arama kutucuğundan kapat işaretine tıklamanız gerekmektedir. Aksi takdirde kapanmamaktadır. Yani kapağını açtığınız anda bilgisayarınız otomatik olarak şifre alanına girmektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.