EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Bilgisayar Teknik Servis

Laptop Servisi

Laptop’ların kullanımı önce iş dünyasında yaygınlaşmış ve iş adamları tarafından tercih edilmiştir. Ancak daha sonra üretim maliyetleri düşüp fiyatlar ucuzlamaya başlayınca kişisel kullanımı artmaya başlamıştır. Başta not defteri gibi düşünülse de özellikle 2000’li yılların başından itibaren performansı daha yüksek notebook’lar üretilmeye başlanmıştır.

Laptop Servisi

Bugün dizüstü bilgisayarlar, masaüstü bilgisayarlarla olan yarışında öne geçmiş durumdadır. İlk çıktığı yıllarda çok yüksek olan laptop fiyatları, bugün çok daha geniş bir kesimin alım gücüne uygun hale gelmiştir.

Laptop servis hizmetleri kapsamında genel olarak şu servisler verilmektedir:

Laptop Bakım Servisi

Bilgisayarlar, özellikle de laptop’lar yaşamı kolaylaştıran önemli unsurlardan biridir. Günümüzde bilgisayar kullanımı gittikçe artmaktadır ve bilgisayarlar yaşamın ayrılmaz bir parçası haline gelmiş durumdadır. Böyle olduğu için de bilgisayarları uzun süre sorunsuz ve güvenli bir şekilde kullanabilmek için düzenli bakımlarını yaptırmak gerekmektedir. Bu gereklilik laptop’lar için çok daha fazladır. Çünkü taşınabilir oldukları için çeşitli risklere daha fazla maruz kalmaktadır.

Laptop Kurulum Servisi

Laptop bilgisayarlar ilk alındıkları zaman bir kurulum yapılmayı gerektirir. Bazen de çok büyük sorunlar yaşayan laptop kullanıcıları, bu sorularını aşabilmek için laptop’a yeniden kurulum yapmak yolunu seçerler. Her iki durumda da yapılan iş, laptop’a işletim sistemini yüklemektir. İşletim sistemi aslında bir takım sistem yazılımları bütünüdür. Bu yazılımlar sayesinde bilgisayarlar açılır ve kolay bir şekilde kullanılır. Laptop’a çeşitli uygulama programlarının yüklenmesi ve çalıştırılması da işletim sistemi sayesinde olmaktadır. İşletim sistemi aynı zamanda laptop’un içinde bulunan donanımların yönetilmesi ve kontrol edilmesinden de sorumludur.

Laptop Arıza Servisi

Laptop’lar gittikçe masaüstü bilgisayarların yerini almak üzeredir ama taşınabilir olmaları yüzünden ciddi tehlikelere de her zaman açıktır. Laptop’ların arıza yapmamaları için, bir teknik servisten düzenli bakım hizmeti almak yanında, belli aralıklarla laptop’ların bakımları da yapılmalıdır. Ancak yapılacak bakımlar bir miktar laptop’un arıza yapmasının önünde geçse de, sıkı ve düzenli teknik bakımları yapılmadığı sürece özellikle bu tozlanma yüzünden laptop’ların arıza göstermeleri kaçınılmazdır. Fazla ısınma yüzünden veya klavye üzerine sıvı dökülmesi yüzünden ortaya çıkan arızalar için laptop’un mutlaka bir teknik servise götürülmesi gerekir.

Laptop Tamir Servisi

Laptop’lar taşınabilir bilgisayarlardır. Bu yüzden de her türlü riske açıktır. Yere düşürülebilir, üzerine sıvı dökülebilir, suya düşürülebilir, bir yere çarpılabilir, toza toprağa bulaşabilir. Bu risklerin sonu yok. Elbette bu riskler oranında da çeşitli arızalar gösterecektir. Ne kadar gözetilirse gözetilsin, ne kadar düzenli bakımları yapılırsa yapılsın, ne kadar temiz tutulursa tutulsun laptop’lar bir gün bir nedenle tamir gerektirebilir. Böyle durumlarda yapılacak en doğru hareket, mutlaka bilgisayar tamir hizmetleri veren bir firmadan destek almak olmalıdır.

Laptop Yazılım Servisi

Laptop’lar için verilecek yazılım servisi iki başlık altında ele alınabilir. Birincisi laptop’un çalışması için gerekli olan işletim sisteminin yüklenmesi hizmetidir. Bu hizmet laptop’lar ilk alındıklarında verildiği gibi, kullanıcıların sonradan yaşayacakları sorunları aşabilmek için bir daha işletim sisteminin yüklenmesi şeklinde de verilebilir. İşletim sistemi sayesinde bilgisayarın çalışması kontrol edilir ve laptop’a çeşitli uygulama programlarının yüklenmesi ve çalıştırılması sağlanır. İşletim sisteminin bilgisayara doğru ve eksiksiz kurulması önemlidir. Bu yüzden de bilgisayar destek hizmetleri sunan firmalardan destek alınması gerekir. İşletim sistemi dışında laptop’da kullanılacak çeşitli uygulama programlarının yüklenmesi konusunda da bilgisayar destek hizmetleri sunan firmalardan yardım alınabilir.

Şirketimiz, kişilere veya kuruluşlara laptop bakım, laptop kurulum, laptop arıza, laptop tamir ve laptop yazılım servislerini hızlı ve güvenli bir şekilde vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.