EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Bilgisayar Teknik Servis

Maltepe Bilgisayar Servisi

Biraz bilgisayardan anlayan kullanıcılar, bilgisayarın çalışmasında sıkıntı yaşadıkları anda, eğer sıkıntının kaynağını bulamazlarsa, en fazla uygulama yazılımını kaldırıp yeniden yükleyebilirler. Hatta bazı kullanıcılar işletim sistemini de kaldırıp yeniden kurabilir. Bu bazen yaşadıkları sorunun çözümünde iyi bir yoldur ve genelde de bu tür yazılımsal sorunlarla başetmek nispeten kolaydır. Bazı kullanıcılar bilgisayar ayarları ile ilgili sorunları da aşmasını bilirler. Ama büyük bir kullanıcı kesimi için bu söylenenleri yapmak öyle kolay bir iş değildir.

Maltepe Bilgisayar Servisi

Ya da birgün bilgisayar hiç açılmayacak olursa, veya bilgisayar ile çalışırken bir anda ekran giderse, ya da bilgisayar kendi başına birşeyler yapmaya kalkarsa ne olacak? Bazen bilgisayarların dilinden anlayanların bile içinden çıkamayacağı sorunlar yaşanabilir.

Özellikle bilgisayarların bileşenlerinde yaşanacak sıkıntılar çoğu kullanıcının canını skacak boyuttadır. Yani anakart problemlerinden, merkezi güç ünitesindeki sıkıntılardan, bellek sorunlarından, ekran kartı veya ses kartındaki sıkıntılardan bahsediyoruz. Bu bileşenlere dokunmak, yerlerinden oynatmak, yanlış şeyler yapmaya ve büyük masraflara yol açabilir.

Ancak bilgisayar teknik servislerinde çalışan kişiler, bilgisayarların içinde hangi parçanın ne olduğunu ve ne işe yaradığını çok iyi bilirler ve bir arıza durumunda arızanın nereden kaynaklandığını ve nasıl onarılacağını çok iyi bilirler. Sürekli bu işi yaptıkları için deneyim sahibidirler. Sorunları çözdükçe, deneyimleri artar ve karşılaşılan her problemi gittikçe daha rahat çözülebilirler. Bu yüzden bilgisayar teknik servislerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Bilgisayar kullanıcıları bu bileşenleri tanısa da işin pratiğini yapmamış oldukları için bilgisayarın içine dokunmaları doğru değildir. Bilgisayar teknik servislerinde görevli kişiler, bir bilgisayarın bütün bileşenlerini iyi tanırlar ve sıfırdan bir bilgisayarın montajını yapabilirler. Bu kişiler aynı zamanda bilgisayarların işletim sistemlerini de çok iyi bilirler. Bir bilgisayarı formatlayarak yeni baştan çalışır duruma getirebilirler.

Bilgisayarlarda karşılaşılan arızalar çok farklı şekillerde ortaya çıkar. Bilgisayarın hiç açılmaması, işletim sisteminin çalışmaması, sistemin kilitlenmiş olması, bilgisayara virüs bulaşması, bilgisayarın, spyware, malware ve benzeri virüs saldırılarına uğraması, driver’larında sorun olması, belli başlı sıkıntılardır. Bilgisayarın sabit diskinde, anakartında, belleklerinde, ekranında, ekran veya ses kartlarında, USB yuvalarında veya diğer bileşenlerinde bir sıkıntı olması da mümkündür. Bu arıza durumlarında bilgisayar teknik servislerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Ayrıca ihtiyaç sahiplerinin, sunucu kurulumları, ağ yapıları, IP ayarları, ADSL modem ayarları ve bağlantıları gibi talepleri de teknik servisler tarafından karşılanmaktadır. Keza müşterilere, ağ yönetimi, web tasarımı, veri tabanı yönetimi konularında da hizmeti verilmektedir.

İstanbul’un nüfus bakımından en kalabalık ilçelerinden biri de Maltepe ilçesidir. 2014 nüfus sayımı sonuçlarına göre Maltepe ilçesinin nüfusu 477 bindir. Konut kadar firma sayısı da oldukça yüksek olan bu ilçemizde, şirketimiz, kişilere ve her boyda kuruluşa bilgisayar teknik servis hizmeti vermekte ve bakım ve onarım çalışmaları yapmaktadır.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.