EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Bilgisayar Teknik Servis

Pendik Bilgisayar Servisi

Bugün internete girmek için sadece evde, işte veya internet hizmeti sunan bir kafede olmak gerekmiyor. Akıllı telefonlar ve tabletler sayesinde otobüste, vapurda, parkta, hatta yürüyüş yaparken bile mesajlara bakmak, sosyal medyada dolaşmak, o anda çekilen bir resmi paylaşmak mümkün. Bu, hem bilgisayar teknolojilerinde hem de iletişim teknolojilerinde yaşanan hızlı gelişmeler sayesinde olmuştur. Kısaca internet her yerde her zaman elimizin altında. Bu öyle bir bağımlılık yaratmış durumda ki, internetin olmadığı bir dünya bundan sonra hayal bile edilemez.

Pendik Bilgisayar Servisi

Kişisel kullanımlarda durum böyle de iş dünyasında çok mu farklı? Hayır, internet büyüklü küçüklü bütün firmalar için de artık olmazsa olmazlardan biri. Peki internetin aksadığı hiç mi olmuyor? Ne yazık ki, ara sıra da olsa internet bağlantılarında kopma olabiliyor. Nedenleri araştırıldığında internetin gitmesinde birçok faktör bulunur.

Ama en fazla karşılaşılan durum kablo arızalarıdır. Ofis temizliği sırasında bir kablo yerinden oynamış olabilir. Bu yüzden internet yoksa ilk yağılacak iş, modem’e, splitter’a ve bilgisayara giren çıkan kabloları gözden geçirmek olmalıdır. Hatta çok uzun zamandır kullanılan splitter’ı değiştirmek de gerekebilir.

Yine uzun zamandır kullanılan ve hiç kapatılmayan modem’ler, fazla ısınma yüzünden sorun çıkartabilir. Üstelik kaliteli olmayan modemlerde bu durum ile sıkça karşılaşılıyor. Aslında kullanılmadığı zamanlarda modem’i kapatmak iyi bir çözümdür ama çoğu kişi buna dikkat etmez. Yine modem’lerin hava akımına kapalı yerlerde tutulması da fazla ısınmasına neden olur ve modem arızaları yaşanabilir.

Bilgisayarlar ile fazla haşır neşir olmuş kişilerin bu tür fiziksel durumlardan kaynaklanan sorunları anlamaları ve çözmeleri oldukça kolaydır, ancak her zaman iş bu kadar basit değildir.

İnternet bağlantısının bir takım kesilme nedenleri, santral kaynaklıdır. Ayrıca telefon hattının santrale uzak olması, veya telefon santralinde meydana gelen arızalar da hattın internet bağlantısının kesilmesine veya internet hızının düşmesine neden olabilir. Bir takım kesilme nedenleri ise internet bağlantısını sağlayan hattın veya modem’in, internet servis sağlayıcıları tarafından taahhüt edilen hızlarla uyumlu olmamasıdır.

Biraz teknik olacak ama internet hattının kopma nedenlerinden biri de SNR margin değerinin düşük olmasıdır. Bu değer hattın desibel değeridir ve ne kadar yüksek olursa hat o kadar verimlidir. Zaman zaman internet servis sağlaycılar tarafından internet hızının yükseltildiği ancak hattın bu hızı kaldırmadığı durumlarda ortaya çıkar. SNR margin değerinin düşük olmasında, hat üzerindeki eklerin fazla olması, hattın santrale uzak olması, kötü hava koşulları veya yeraltı kablolarının yetersiz kalması de etkilidir. Bu durumlarda bilgisayar teknik hizmetleri sunan firmalardan yardım alınması gerekir.

İstanbul’un nüfus bakımından beşinci büyük ilçesi Pendik ilçesidir. 2014 nüfus sayımı sonuçlarına göre Pendik ilçesinin nüfusu 664 bindir. Bu kalabalık ilçemizde, şirketimiz, kişi ve kuruluşlara internet bağlantılarında yaşanan kesilmeler konusunda da hizmet vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.