EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Bilgisayar Teknik Servis

Sancaktepe Bilgisayar Servisi

Hayatımızda bu kadar yer edinen bilgisayarlar keşke hiç arızalanmasa. Hiç sorun yaratmadan tıkır tıkır çalışsalar. Ama böyle bir dünya yok tabi. Elektronik araçlar çok sık sorun çıkarmasalar da gün gelir bir sorun yaşanır. Aslında belli dönemlerde bilgisayarların düzenli bakımları yaptırılsa bu durumlarla daha az karşılaşılır ama herşey yolunda giderken kimsenin aklına bakım yaptırmak da gelmiyor. Ama zaman çok kıymetli.

Sancaktepe Bilgisayar Servisi

Zaman hem kişiler için hem her boydan şirketler için çok değerli. Bugün kullanım şekline bağlı olarak ne masaüstü bilgisayarların ne de taşınabilir bilgisayarların arıza yapmalarına kimse tahammül gösteremez. Bu durumlarla karşılaşıldığında ise sorunu kendi başına çözmeye çalışmak yerinde bilgisayar teknik servislerine başvurmak en akıllıca iştir. Bu servisler kapsamında kişi veya kuruluşlara, bilgisayar bakım hizmetleri, bilgisayar arızalarını tespit ve tamir hizmetleri ve bilgisayar yazılım yükleme hizmetleri verilmektedir.

Masaüstü bilgisayarlar veya taşınır bilgisayarlar için, bilgisayar servis hizmetleri, bilgisayarların çalışma düzeninde donanım olarak veya yazılım olarak ortaya çıkan her türlü sorunların giderilmesi için verilmektedir.

Aslında insanlar kendi sağlıklarına gösterdikleri özeni bilgisayarlara da göstermek zorundadır. Özellikle şirketler açısından yönetim, satış, pazarlama, üretim, paketleme, depolama, sevkiyat, muhasebe, müşteri şikayetleri ve her türlü faaliyetlerinin sekteye uğramaması için hem kullanılan bilgisayarlara hem de bu bilgisayarlarda kullanılan yazılımlara bakım yapılmalıdır. Bu hizmetlerin verilmesi, bilgisayar bakım hizmetleri kapsamında sunulan bir hizmettir.

Yukarıda da değindiğimiz gibi bilgisayarlar, bakımları yapılsa da birgün arıza yapabilirler. Arızaların nedeni basitse ve şirket içinde görevli kişiler kolayca tesbit edip çözebiliyorlarsa sorun yoktur. Genelde de bu tür basit müdahaleler ile bazı sorunlar aşılabilir. Ancak arızanın nedeni bulunamıyorsa veya boyutu büyükse o zaman bir teknik servisten hizmet almak gerekir. Bilgisayarların üzerinde bulunan işlemci, güç kaynağı, anakart, bellek, ses kartı, ekran kartı, sabit disk, ekran, klavye ve benzeri bileşenlerde ortaya çıkacak arızalara deneyimli kişilerin bakması gerekir. Bu hizmetlerin verilmesi, bilgisayar arıza ve tamir hizmetleri kapsamında sunulan bir hizmettir.

Bazen sorunlar donanımsal değil yazılımsal da olabilir. Bilgisayarın esas çalışmasını düzenleyen işletim sisteminin hata vermesi veya genelde ifade edildiği gibi sistemin çökmesi, bilgisayara virüs bulaşması, bilgisayarın ağırlaşmaya başlaması gibi sorunlar yaşanabilir. Bu problemlerin araştırılması, tespit edilmesi, gerektiğinde bilgisayara yeniden sistem yüklenmesi, bilgisayarın virüslerden temizlenmesi ve benzeri hizmetler bilgisayar yazılım yükleme hizmetleri kapsamında sunulan bir hizmettir.

İstanbul’un nüfus bakımından aşağı sıralarında olan ilçelerinden biri Sancaktepe ilçesidir. İstanbul’un hızla büyüyen yeni ilçelerinden bir olan Sancaktepe ilçesinin 2014 nüfus sayımı sonuçlarına nüfusu 330 bindir. Şirketimiz, bu ilçemizde de kişi ve kuruluşlara, her türlü bilgisayar için, bakım, arıza giderme, tamir ve yazılım yükleme hizmetlerini hızlı ve sorunsuz bir şekilde vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.