EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Bilgisayar Teknik Servis

Sarıyer Bilgisayar Servisi

Bilgisayarda bir iş yapmak için, bir takım yazılımlar kullanmak gerekir. Bir kere, bunların başında işletim sistemi gelir. İşletim sistemi olmadan bilgisayarı bile kulanmak mümkün değildir. Bilgisayar üzerindeki bütün bileşenleri, yani anakartı, ekran kartını, belleği, ses kartını, monitörü kontrol eden ve çalışmasını sağlayan bu işletim sistemidir. Aynı zamanda bilgisayarlar program eklemeyi kaldırmayı, dosya ve resmim yaratmayı, eklemeyi, kaldırmayı, kısaca bütün yazılımları kontrol eden ve yöneten de işletim sistemidir.

Sarıyer Bilgisayar Servisi

Bir bilgisayardaki diğer önemli yazılımlar sürücü yazılımlarıdır. Yani driver’lar. Sürücü yazılımının ana görevi, bilgisayarın, bileşenleri arasında ve diğer araçlar ile iletişim kurulmasını sağlamaktır. Sürücüler olmadan, bilgisayara bağlanacak bir yazıcı, tarayıcı, veya video kartı düzgün çalışmaz. Genelde driver’lar, iletim sistemi ile birliktedir. Windows işletim sistemi kullanılıyorsa, sürücüler, Denetim Masası’nda Windows Update seçilerek güncelleştirmeleri denetleme yolu ile bulunabilir.

Eğer gereken sürücü bu yoldan bulunamıyorsa, Windows’un web sitesinden de indirilebilir. Bunun yanında kullanılmak istenen aracın yanında zaten bir CD içinde bu sürücüler verilir veya üretici firmanın web sitesinden indirilebilir. Nihayet bir takım yazılımlar da kullanıcının istekleri ve amaçları doğrultusunda satın alınan uygulama yazılımlarıdır.

Bütün bu sözü edilen yazılımlar, eğer bilgisayara doğru bir şekilde yüklenmişse bir sorun ile karşılaşılmadan kullanılır. Aksi halde daha ilk kullanımda sorun olacaktır ya da daha sonra kullanım sırasında sorun çıkarmaya başlayacaktır. Bu yüzden de bilgisayar servis hizmeti veren kuruluşlardan yazılım yükleme hizmeti alınmasında yarar var. Bu şekilde hem kısa sürede ve güvenli bir şekilde yazılımlar yüklenmiş olacak, hem de ileride sorun çıkmasının önüne geçilmiş olacaktır.

Özellikle kuruluşlara yazılım yükleme hizmeti verilmeden önce bir planlama yapılır. Firmada sistemi yöneten kişiler ile diğer kullanıcılar arasında koordinasyonun sağlanması önemlidir. Bu şekilde yazılımın kullanım amacı, kimler tarafından kullanılacağı ve üretilen verinin kimler tarafından nasıl ve ne şekilde kullanılacağı açıklık kazanır. Hem yazılımın yüklenmesi hem de gerekli parametrelerin doğru set edilmesi açısından bu koordinasyon toplantısı önemlidir.

Yazılım yükleme hizmetleri kapsamında, verilecek hizmetin planlaması ve koordinasyonu tamamlandıktan sonra yazılım yüklenir. Sonra gerekli testler yapılarak yükleme işleminin başarılı olup olmadığı kontrol edilir. Bu aşama da geçtikten sonra firmanın sistem yöneticisi ile kullanıcılar tekrar biraraya gelerek bir yönlendirme toplantısı yapılır.

Görüldüğü gibi yazılım yükleme işi sorumluluk isteyen bir iştir ve eğitimli ve deneyimli kişiler tarafından yapılırsa hızlı ve güvenli sonuç alınır.

İstanbul’un nüfus sıralaması bakımından orta sıralarda yer alan ilçelerinden biri Sarıyer ilçesidir. 2014 nüfus sayımı sonuçlarına Sarıyer ilçesinin nüfusu 338 bindir. Şirketimiz, bu ilçemizde de kişi ve kuruluş ait türlü bilgisayara sistem yazılımlarını veya uygulama yazılımlarını hızlı ve sorunsuz bir şekilde yüklemektedir

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.