EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Bilgisayar Teknik Servis

Server ve Etki Alanı Siber Güvenlik Servisi

Siber Güvenlik bilişim sistemlerimizdeki kurmuş olduğumuz tüm iletişimin ve sanal dünyadaki entegrasyonun, elektronik ortamda bulunan tüm verilerin güvenliğine, bütünlüğünü ve korumasını sağlamaktadır.

Server ve Etki Alanı Siber Güvenlik Servisi

Günümüzde bakıldığı zaman insanlar çoğu vaktini teknolojik aletler ile geçirmektedir. Sadece kişiler ile sınırlı kalmayan bu teknoloji, devletler tarafından da kullanılıyor ve irili ufaklı devletler de dahil olmak üzere tüketicilere ulaşabilmek için internet üzerinde hizmet ve ürün tanıtımlarını yapmaktadırlar.

İnternet ağları üzerinde dolaşırken öğrenmiş olduğumuz sanal alem ve siber alem gibi kavramlar bulunmaktadır. Buralarda gezdiğimiz sürece veri üretimine yardımcı olmaktayız. Diğer insanlarla kurmuş olduğumuz iletişimlerin büyük çoğunluğu sanal ortamlarda gerçekleşmektedir. Bahsetmiş olduğumuz bu sanal dünyada veri güvenliği sağlama ile ilgili bazı sıkıntılar çıkmaktadır.

Server sunucularına gelen saldırılar karşısında oldukça güvenli bir sisteme sahip olmak gerekmektedir. Günümüzde maddi bir kazanca dönüşen siber saldırılar sonucunda tüm işletmeler bu saldırılara karşı sistemlerini güvenli hale getirmek zorundadırlar. Gerekli tedbirleri almayarak, işinde uzman teknik servisler ile çalışmayan kurum ve kuruluşlar ise en ufak saldırılar karşısında büyük kayıplara uğramaktadırlar.

Gerçekleşen server saldırılarına karşı alınabilecek en iyi yöntem siber güvenlik olacaktır. Sistemlerinize dıştan gelebilecek saldırılara karşı korumak için en ideal yöntemi profesyonel bir çalışma ile ekibimiz tespit edecektir. Günümüz teknolojisi içerisinde sistemlerinizi en iyi koruyabileceğine inandığımız cihazlar ile güvenliği sağlamaktayız.

Dünya üzerinde gerçekleşen milyonlarca siber saldırıda birisinin de bulunmuş olduğunuz şirkete yapılma ihtimali oldukça fazlalaşmaya başlamıştır. Siber saldırılar gerçekleşmeden önce bizler ile iletişime geçerseniz herhangi bir maddi kayıp yaşamadan iş yerinizi güvence altına almış olursunuz. Veri güvenliği sağlama konusunda uzman ekibimiz cihazınızda bulunan tüm bilgilerin korunması için gerekli müdahaleleri yaparak saldırılara karşı en iyi şekilde cihazımızın içindeki verilerin korunmasını sağlamaktayız.

Kurumlar İçin Siber Güvenlik

Kurumlar açısından bakıldığı zaman karşımıza siber güvenlik denildiğinde bilgi güvenliği anlamı gelmektedir. Kurumların sahip olmuş olduğu en önemli varlıklarının günümüzde veriler olduğu düşünülür ise kötü niyetli siber saldırganların eline geçtiği zaman şirketler büyük kayıplar yaşamaktadırlar. Bu kayıpların yaşanmasını engellemek ise sizlerin elindedir. Teknik servisiniz ile iletişime geçerek yaşanabilecek tüm süreç hakkında bilgi alabilir ve şirkete ait verilerin nasıl korunacağı hakkında istişare edebilirsiniz.

Şirketimiz tarafından server etki alanı hakkında bilgiler de tarafınıza verilecektir. Server saldırıları ile günümüzde sunuculara girmeye çalışan birçok siber saldırgan bulunmaktadır. Siber saldırganlar değişik saldırı yöntemleri ile saldırılar düzenlediği sürece, sistemdeki güvenlik açıkları sürekli olarak değişiklik gösterecektir. Bundan dolayı bilinen saldırı yöntemleri konusunda bilgi sahibi olunması gerekmektedir.

Server saldırıları sırasında yaşanabilecek olumsuzluklara karşı işlerinde tecrübeli ekibimiz tarafından gerekli olan tüm tedbirler alınmaktadır. Cihazlarınızda bulunan yazılımlar Teknik servisimiz tarafından güncelleştirilmektedir. Yazılımı güncel olmayan bir eski sürüm cihaz için güvenlik açığı verme ihtimali yüksektir. Bu açıklardan yararlanan siber saldırganlar ise sisteme girerek büyük hasarlar verebilmektedirler. Bundan dolayı sistemlerin sürekli olarak güncel tutulması önemli bir yer teşkil etmektedir.

Veri güvenliğini sağlama konusunda oldukça sıkı tedbirler almamıza neden olan birden fazla virüs tipi bulunmaktadır. Saldırı resimleri kimi zaman DDOS veya solucan olmakta, sadece bu iki virüs ile bitmeyen siber saldırılar birçok değişik virüs ile de gerçekleşebilmektedir. Her birinin saldırı amacı ve saldırı tarzı değişebilmektedir.

Siber saldırıların başarılı bir şekilde gerçekleşmesinde Windows açıklarının da oldukça önemli yeri olmaktadır. Her geçen gün bulunan sistem açıkları ve zafiyetlerine karşı güncellemeler getirilmekte ve sistemin güncel tutulması istenmektedir. Güncellemeleri geciktirmeden yapmanız halinde çok daha korunaklı bir şekilde verilerinizi korumuş olursunuz.

Server ve etki alanı siber güvenlik servisi olarak şahıs veya kurum olarak başvuruda bulunmanız halinde cihazlarınızın korumasına en iyi şekilde yapacağız. Veri güvenliğinize tehdit eden her türlü saldırıya karşı cihazlarınızın koruma altında olabilmesi için güncel en iyi yöntemler ile cihazlarınızı korumaya devam ediyoruz. Sizler de siber saldırılardan korunmak için bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.