EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Bilgisayar Teknik Servis

Şirketlerin IT Departman Servisi

Özellikle büyük ticari kuruluşlar, bilgisayar ve iletişim teknolojileri alanında yaşanan gelişmeleri ve yeni çıkan ürünleri daha etkin ve daha efektif kullanabilmek için, zaman içinde bu alanda deneyim kazanmış uzmanlara ve profesyonel çalışanlara ihtiyaç duymaya başlamıştır. Bu ticari kuruluşlarda IT üniteleri bu şekilde ortaya çıkmıştır.

Şirketlerin IT Departman Servisi

IT, İngilizcede Information Technologies ifadesinin baş harflerinden oluşmaktadır ve dilimize Bilgi Teknolojileri olarak çevirlebilir. Birçok yerde IT yerine Türkçe olarak BT dendiği olmaktadır.

Bugün şirketlerde IT yapılanması ve faaliyetleri o derece genişlemiştir ki, IT artık yeni bir iş alanı haline gelmiş ve ticari kuruluşların organizasyonlarında IT hizmetleri ile ilgili bölümler, departmanlar kurulmuştur.

Burada bir noktaya açıklık getirmek gerekir. IT ifadesinde yer alan Information kelimesinin anlamı biraz karışıktır. Daha doğrusu veri ve bilgi kavramları genelde aynı anlamda kullanılır ama gerçekte farklı anlam taşırlar. Veri, belli ölçüm veya sayım yöntemleri ile elde edilen ve sayısal bir değer taşıyan bilgi parçasıdır. Birçok veri toplanarak ve biraraya getirilerek bilgi oluşturulur. Bilgi Teknolojileri (IT) dendiği zaman da toplanan verilerin işlenerek bilgiye dönüştürülmesi anlatılmak istenir.

IT ilk başlarda ve gelişim sürecinde Elektronik Mühendisliği olarak tanımlamıştır. Ama bilgisayar teknolojileri geliştikçe Bilgisayar Mühendisliği önem kazanmaya başlamış ve aynı paralelde gelişen Yazılım Mühendisliği ile birlikte IT şekillenmeye başlamıştır. Zamanla da büyük şirketlerin mutlaka sahip oldukları birer ünite haline gelmiştir. IT uzmanlığı da bu şirketlerde bir iş alanı olmaya başlamıştır.

Ancak doğal olarak bütün ticari kuruluşların, bir IT ünitesi kurmaya ve burada deneyimli elemanlar çalıştırmaya güçleri yetmeyebilir. Bu açıdan orta ve küçük ölçekli çok sayıda ticari kuruluş IT hizmetlerini bilgisayarlar teknik destek hizmetleri sunan firmalardan almaktadır.

Şirketimiz, her sektörden ve her boyutta ticari kuruluşa, IT Departman servisi vermektedir. Deneyimli ve yetkin çalışanlarımız, bu kuruluşların bilişim ve teknoloji alanındaki problemlerini tespit etmekte ve teknolojik imkanlar sayesinde bu problemlere çözüm üretmektedir.

Bu kuruluşların ihtiyacı olan bilgisayar sistemlerini kurmakta ve yönetmekte, veritabanlarını korumakta ve bilgi güvenliğini sağlamaktadır. Uzmanlarımız, yeterli deneyim ve eğitime sahip, matematiksel düşünme ve analiz konularında yetenekli, sorumluluk duygusuna sahip ve işbirliğine yatkın kişilerdir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.