EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Bilgisayar Teknik Servis

Sultanbeyli Bilgisayar Servisi

Bir düşünsenize, bir hastanenin bilgisayar sistemi dursa ne olur? Ya da bir bankanın sistemi dursa neler yaşanır? Başka sektörlerde de durum farklı değil. İşletmeler açısından bilgisayarlar o kadar yayıldı ki, bilgisayar olmadan bir adım atmak bile mümkün değil. Özelllikle notebook’ların gelişmesi ile birlikte, şirketlerde bir toplantıya bile elde notebook olmadan girilmiyor.

Sultanbeyli Bilgisayar Servisi

Notebook olmadan bir sunum yapmak mümkün değil. Satış ve pazarlama hizmetlerinde notebook olmadan hiçbirşey anlatılamıyor. Sözün kısası, bilgisayar sistemlerinin hiç durmaması gerekiyor. Faaliyetlerin bir an durması demek, çok büyük çaplı kayıplar yaşanması demek.

Hangi alanda faaliyet gösteriliyor olursa olsun, hiçbir kuruluş, faailyetleri ile ilgili olarak, zaman, bilgi, iş veya para kayıpları yaşamak istemez. Bunun için de bilgisayarların, bilgisayar ağlarının ve sunucuların perodik bakımlarının yapılması gerekir. Bugünün gelişmiş sunucuları, çok üstün yedekleme sistemlerine sahiptir. Bu yüzden de anormal bir durum olmadıkça sunucusuz kalmak diye birşey yoktur. Örneğin, bir sunucunun güç kaynağı problem yaratırsa, ikinci bir güç kaynağı hemen devreye girer.

Çalışanların böyle bir durumu farketmeleri mümkün değildir. Ya da sunucu üzerindeki bir disk problem yaratırsa hemen diğer diskler devreye girer. Hiçbir şekilde veri kaybı yaşanmaz bile. Ama yine de sunucuların durduğu anlar yok değil. Bu nedenle sunucu bakımlarının mutlaka yaptırılması gerekir diyoruz.

Bilgisayar teknik servis kapsamında verilen sunucu bakım hizmetleri, sunucuların içinde bulunan işlemciler, bellekler, diskler, güç kaynakları, ethernet kartları ve diğer bileşenler için verilmektedir. Bilindiği gibi işlemciler, sunucuların en değerli bileşendir. Bilinen masaüstü bilgisayarların işlemcilerinden daha farklıdır. Çoklu işlemci desteğine sahiptir ve daha yüksek kapasitelidir. Sunucularda bulunan bellekler, genelde hata kontrol ve düzeltme özelliklerine sahip olan belleklerdir. Bilgilerin bütününlüğün korunması açısından bu bellekler tercih edilmektedir. Ayrıca olası veri hatalarının düzeltilmesinde de bu bellekler daha etkilidir.

Bir sunucuda kullanılan sabit disklerin özellikleri de farklıdır. Veri depolamada kullanılan bu sabit disklerin dönüş hızları, tampon bellek miktarları ve bağlantı çeşitleri birbirlerinden farklıdır. Genel olarak sunucularda SCSI diskler kullanılır. Bunların çalışma ömrü daha uzundur, komutlara daha hızlı cevap verebilir ve üstün performans özelliklerine sahiptir.

Bilgisayar teknik servis hizmeti veren kuruluşlar bakım hizmetleri kapsamında sunucuların bu bileşenleri için ayrı ayrı bakım uygulamaktadır. Bu hizmetler genelde firmalar ile yapılan bakım sözleşmeleri kapsamında verilmektedir. Bu sayede sucuların düzenli bakımları yapıldığı gibi, herhangi bir acil durumda da servis çağırma imkanı bulunaktadır.

İstanbul’un kalabalık ilçelerinden biri de Sultanbeyli ilçesidir. 2014 nüfus sayımı sonuçlarına göre Sultanbeyli ilçesinin nüfusu 315 bindir. İstanbul’un yeni ilçelerinden biri olan Sultanbeyli ilçesinde de şirketimiz, kuruluşların işletmelerinde bulunan sunuculara, anlaşma kapsamında ve belli dönemlerde hızlı ve güvenli bir şekilde bakım hizmeti vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.