EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Bilgisayar Teknik Servis

Üsküdar Bilgisayar Servisi

İster evlerde kullanılan olsun, ister işyerlerinde kullanılan olsun, bütün bilgisayaların, yazıcıların, tarayıcıların, sunucuların, ağ yapılarının ve ağ üzerindeki bütün bileşenlerin, yeri gelir bakımlarının yapılması gerekir, yeri gelir arızalarının giderilmesi ve onarılması gerekir. Bütün bu sayılanlar elektronik araçlardır ve bir kısım arızalar onarılarak giderilebilir, bir kısım arızalarda ise arızalanan parçanın mutlaka yeni bir parça ile değiştirilmesi gerekir.

Üsküdar Bilgisayar Servisi

Bilgisayar teknik servis hizmetleri sunan firmalar, kişi ve kuruluşlara çok geniş bir yelpazede hizmet vermektedir. Bu hizmetleri sınıflandırmak mümkün olmasa da bu kuruluşlar genel olarak, bilgisayar teknik servis hizmetleri, notebook teknik servisi hizmetleri, internet bağlantı servis hizmetleri ve ADSL teknik servis hizmetleri gibi başlıklar altında hizmet vermektedir. Ancak elbette verilen hizmetler bu sayılanlarla sınırlı değildir.

Bilgisayar destek hizmetleri sunan kuruluşlardan alınacak hizmetler, bilgisayarlar ve yanındaki diğer donanımlar ile yaşanacak sıkıntıların çok hızlı ve güvenilir bir şekilde giderilmesi açısından çok önemlidir. Sıkıntıların kaynağı, bilgisayarların veya notebook’ların kendisi veya bunların bağlı olduğu ağlar olabilir. İnternet bağlantıları ya da kullanılan ADSL veya diğer modem’ler olabilir. Burada kullanıcılar açısından en önemli nokta, problemin doğru ve çok hızlı bir şekilde bulunması ve aynı şekilde müdahale edilmesidir. Özellikle donanımsal sorunları sınırlı bir bilgi ile çözmeye kalkışmak en büyük yanlıştır. Deneyimli ve eğitimli kişiler, bu tür problemlerle hep içiçe olduklarından, her problemi gittikçe daha kolay çözebilirler.

Notebook’lar için en büyük tehlike düşürmek, çarpmak, üzerine sıvı dökmek, uzun süre güneş altında bırakmak ve benzeri davranışlardır. Heryere götürüldükleri ve her yerde kullanıldıkları için bu tehlikeler notebook’lar için hep olacaktır. Böyle durumlarda notebook içinde yer alan işlemci, anakart, chipset, ekran kartı, sistem belleği, sabit disk ve optik sürücü gibi bileşenler arızalanabilir. Notebook’lar, kasası, ekranı, klavyesi ve mouse’u ile hepsi bir bütün oldukları için ancak teknik servis hizmeti veren kuruluşlar tarafından onarımları yapılabilir.

Kişilerin yaşamlarını, kuruluşların ise faaliyetlerini internet olmadan sürdürmeleri artık imkansız olmuştur. İnternet hiç bir zaman kesilmemelidir. Ama kesilmeler olmuyor değil. Bunun çok çeşitli nedenleri var. İlk kontrol edilmesi gereken nokta kablo bağlantıları olmalıdır. Bu en fazla karşılaşılan durumdur. Modem, bilgisayar ve splitter bağlantılarında gevşeme olabilir.

Ancak internet bağlantısı santral kaynaklı veya internet servis sağlayıcıları kaynaklı olabilir. Hatlardaki problemler internet bağlantısının kesilmesine veya internet hızının düşmesine neden olabilir. ADSL, telefon hatları üzerinden erişim sağlayan bir teknolojidir ve aynı anda hem telefon görüşmelerine imkan verir hem de internet bağlantısı sağlar. Zaman zaman ADSL problemleri de yaşanabilir. Bu durumlarda bilgisayar destek hizmetleri sunan kuruluşlardan alınacak hizmet ile sorun kısa sürede giderilebilir.

İstanbul’un en kalabalık ilçelerinden biri Üsküdar ilçesidir. 2014 nüfus sayımı sonuçlarına göre Üsküdar ilçesinin nüfusu 535 bindir. İstanbul’un bu en eski ilçesi, nüfus sıralamasında yedinci sıradadır. Şirketimiz, bu ilçemizde bulunan kişi ve kuruluşlara her türlü bilgisayar teknik servis hizmeti vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.