EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Bilgisayar Teknik Servis

Windows 10 Yükleme Servisi

Windows işletim sisteminin bu yeni versiyonu 2014 yılı Eylül ayı sonlarında duyurulmuştu. Çok geçmeden de Windows 10’un ilk görüntüleri ortaya çıktı. Sonrasında da meraklı kullanıcılar, önizleme sürecinde bu işletim sisteminin yeni halini test etmeye başladılar. Her zaman olduğu gibi Microsoft bu yeni versiyonda da son kullanıcı ile temasını korumuştur. Uzunca bir süre alan geliştirme çalışmaları sonunda 2015 yılı Ağustos ayı başında Windows 10 sürümünün dağıtımına başlanmıştır.

Windows 10 Yükleme Servisi

Esas olarak Windows 10 işletim sistemi ev kullanıcıları ve ticari işletmeler için geliştirilmiştir. Bireysel tüketicilerin ve kurumsal müşterilerin hepsini hedef almaktadır. Yeni Windows 10’un bir başka hedefi ise, tek bir ürün ile evlerde kullanılan notebook veya laptop bilgisayarlardan tabletlere kadar, işyerlerinde kullanılan masaüstü bilgisayarlardan, akıllı telefonlara veya yüksek çözünürlüklü ekranlara kadar çok sayıda tekonolojik cihaza hitap etmektedir.

Windows 10’da dikkat çeken özellikler şunlardır: başlat (start) menüsü, geliştirilmiş arama özellikleri, bazı windows uygulamalarının masaüstü uygulamalar gibi kullanılabilmesi, yeni görev görüntüleme fonksiyonu, sanal masaüstü özelliği.

Eğer bilgisayarda Windows işletim sistemi zaten kuruluysa, Windows 10’u yüklemek ve çalıştırmak çok daha kolaydır. Kurulum öncesinde bilgisayarın teknik gereksinimleri şu şekilde olmalıdır:

  • 1 GHz veya daha hızlı bir işlemci
  • 32-bit için minimum 1GB veya 64-bit için minimum 2GB bellek
  • En az 16 GB boş disk alanı
  • Microsoft DirectX 9 destekli grafik kartı

Bu teknik gereksinimler sağlandıktan Windows 10 kurulmaya başlanacaktır. Birçok bilgisayar kullanıcısı belki çok yoğun kullanıyor olsalar da işin bu teknik yönü konusunda fazla bilgi ve deneyimleri olmayabilir. Ya da özellikle küçük boyutlu ticari kuruluşlarda bu işten anlayan elemanlar olmayabilir. Bu durumlarda sistem kurulum çalışmaları için bilgisayar teknik destek hizmetleri sunan bir firmadan hizmet alınabilir.

Şirketimiz, kişi ve kuruluşlara, mevcut sistemlerini Windows 10 işletim sistemine yükseltmek veya sıfırdan bilgisayarlara bu işletim sistemini kurmak için servis vermektedir. Eksik bilgiler ile ve yanlış yapılan bir sistem kurulumunun zaman, emek ve maddi kayıplara yol açacağı unutulmamalıdır. Şirketimizin deneyimli elemanları, ihtiyaç sahiplerine, her konuda en hızlı ve güvenilir hizmeti vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.