EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Bilgisayar Teknik Servis

Yazıcı Bakım Servisi

Yazıcılara düzenli bakım yapılmazsa, olmadık zamanlarda olmadık sıkıntılar yaşanabilir. Örneğin, çıktılar üzerinde lekeler ve çizikler olabilir. Baskı sonrası mürekkep elle siliniyor olabilir. Yazıcı, kağıt alamıyor olabilir. Kağıt yazıcıdan kırışık çıkıyor olabilir. Yazıcı sık aralıklarla kağıt sıkıştırıyor olabilir. Fazla kağıt çekiyor olabilir. Eksik baskı yapıyor olabilir. Soluk veya çok koyu baskı yapıyor olabilir. Yazıcı üzerinde teknisyen işareti yanıyor olabilir. Bakım işaret lambası yanıyor olabilir.

Yazıcı Bakım Servisi

Yazıcıdan sesler geliyor olabilir. Yazıcı elektriğe bağlı olduğu halde çalışmıyor olabilir. Yazıcı hiç açılmıyor olabilir. Sürekli arıza kodu gösteriyor olabilir. Sürekli kapanıyor olabilir. Yazıcıda toner olduğu halde toner yok uyarısı veriyor olabilir. Yazıcıda kağıt olduğu halde kağıt yok uyarısı veriyor olabilir. Yazıcı arkalı önlü yazmıyor olabilir.

Bu liste daha da uzar. Birer elektronik araç olan yazıcıların bu hataları vermesi gayet normal. Önemli olan yazıcıların düzenli bakımlarının yapılmasıdır. Özellikle de yoğun kullanımı olan yazıcılarda buna mutlaka uyulmalıdır. İşyerlerinde kullanılan yazıcıların, sorun yaşamamak için, periyodik bakımlara ihtiyaçları vardır. İşlerin aksamadan yürütülmesi buna bağlıdır. Genel olarak bilgisayar teknik hizmetleri veren firmalar, marka ve model ayrımı gözetmeden her türlü yazıcıya bakım hizmeti vermektedir.

Yazıcı bakım sözleşmeleri, genel olarak müşterilerin adreslerinde bulunan yazıcıların düzenli bakımlarının yapılmasını ve müşterilerin talepleri doğrultusunda acil müdahale gerektiren durumları kapsar. Bu şekilde belirlenecek dönemlerde yapılan bakımlar ile yazıcıların mevcut arızaları tespit edilir ve ileride meydana gelebilecek arızalar önlenmiş olur. Aynı zamanda arızalara sözleşme çerçevesinde belirlenen süre içinde müdahale edilerek işlerin aksamadan yürütülmesi sağlanmış olur. Yazıcı bakım sözleşmeleri ile müşterilere ücretsiz telefon desteği de verilmiş olmaktadır.

Bu arada müşterilere mevcut yazıcıların konfigürasyonu ve iyileştirilmesi konusunda ihtiyaç duyulan danışmanlık hizmetleri de verilmekte, talep doğrultusunda fizibilite raporları hazırlanmakta ve önerilerde bulunulmaktadır.

Bilgisayar teknik hizmetleri veren firmalar, orjinal olmayan hiç bir yazılımı yüklemek veya güncellemek konusunda destek vermezler.

Genel olarak bir yıl süreli yapılan bakım sözleşmeleri, aylık dönemlerde bakım yapılmasını öngörmektedir. Dönemsel bakımlar için her ayın belli bir günü müşteriler tarafından kararlaştırılır. Bakım veya onarım işinin uzun süreceği durumlarda ya da ofis alanının bu hizmetler için uygun olmaması durumunda arızalı yazıcılar bir uzman tarafından alınır. Kapakları açıldığında garanti kapsamı dışında kalacak yazıcılar ancak karşılıklı anlaşma olursa bakım ve onarıma alınmaktadır.

Bu arada yazıcıların direk güneş ışığına, elli derecenin üzerinde sıcaklığa, rutubete ve toza maruz kalmayacak bir ortamda bulundurulması, üzerine sıvı maddelerin dökülmemesi, aşırı voltaj değişimlerine karşı kesintisiz güç kaynağına bağlanması müşterilerin sorumluluğu altındadır.

Şirketimiz, hem kişisel bilgisayarlara bağlı yazıcılar için hem de çeşitli büyüklükte kuruluşların tesislerinde bulunan yazıcılar için bakım ve onarım sözleşmesi yapmaktadır.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.