EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Bilgisayar Teknik Servis

Yazılımların Dil Desteği Yüklenmesi Servisi

Kişisel veya işletmelerin kullanımında olan bilgisayarların büyük çoğunluğu Windows işletim sistemine sahiptir. Windows işletim sistemi bütün düyada da ağırlıklı olarak kullanılan bir işletim sistemidir. Böyle olunca bu işletim sistemi çok fazla dil tarafından desteklenmektedir.

Yazılımların Dil Desteği Yüklenmesi Servisi

Windows işletim sisteminin, menülerinde, iletişim ekranlarında, kullanıcı arabirimilerinde ve daha birçok yerinde metinlerin görüntülenmesi için kullanılan dil değiştirilebilir. Ancak bir kısım görüntüleme dilleri, varsayılan dil olarak sistem kurulumu sırasında yüklenir. Bir kısım görüntüleme dilleri ise sonradan ek dil dosyaları yüklenerek kullanılabilir.

Windows işletim sistemi içinde yer alan dil paketleri, genel olarak kullanıcı arabiriminin tercüme edilmiş sürümünü destekler. Farklı bir görüntüleme dilini yükleyebilmek için o dilin dosyalarına erişmek gerekir. Bu dil dosyaları ya bilgisayarda yüklüdür, ya bilgisayarın bulunduğ ağ üzerinde bir sunucuda yüklüdür. Ya da bilgisayar satın alınırken verilmiş olan Windows DVD’sinde yer almaktadır. Ama her durumda, Microsoft’un web sitesinden de yüklenebilir.

Bilgisayarda görüntüleme dili değiştirildiğinde, bazı uygulama programlarının menülerinde veya iletişim ekranlarında yer alan metinler istenilen dilde olmayabilir. Bu durum genelde, programda Unicode desteği olmadığı zaman ortaya çıkar.

Bilgisayara başka görüntüleme dilleri yüklendiğinde varsayılan sistem ayarlarını değiştirmek gerekebilir. Sistem yerel ayarları için farklı bir dil seçmek, Windows işletim sisteminin veya Unicode kullanmayan başka uygulama programlarının menü ve iletişim ekranlarındaki dili etkilemez.

Yazılımların dil desteği yüklenmesi basit gibi görünse de başka bir takım ayarların yapılmasını da gerektireceği için, bu konuda bilgisayar teknik destek hizmeti veren firmalardan yardım alınmasında yarar bulunmaktadır.

Microsoft yeni bir işletim sistemini piyasaya sürdüğünde genelde bu İngilizce olmaktadır. Windows 10 sürümleri de piyasaya ilk sunulduğunda İngilizceydi. Bu durumda kullanıcıların denetim masasında bulunan dil seçeneklerini kullanarak istenilen dil paketini indirmeleri ve arkasından geçerli dil olarak belirlemeleri gerekir.

Bilgisayar yeniden başlatıldığında dil değişmiş olur. Ancak bazı kullanıcılar bunları yapmakta zorlanmıştı. Bugün de bu konuda problem yaşayan kişilere şirketimiz destek olmaya devam etmektedir.

Şirketimiz, kişi ve kuruluşlara, bilgisayarlarda dil seçimi değişikliği veya yeni bir dil yüklenmesi konusunda teknik destek hizmeti vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.