EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Özel Teknik Servis Hizmetleri

Bilişim Dedektiflik Servisi

Günümüzde her mesleğin teknoloji ile bağdaşması ve entegre olması ile birlikte bilişim dedektifliği, meslek olarak yürütülmeye başlamıştır. İnsanların birçok aktivitesini internet üzerinden gerçekleştirmesi ve zamanlarını sanal ağlar üzerinde yapmış oldukları işlemler ile harcamalarının sonucunda, hayatımız içerisinde mesleklerin sanal ağlar üzerine kayması ve mesleklerin buralarda devam etmesi zaruret haline gelmiştir.

Bilişim Dedektiflik Servisi

Elektronik cihazların artması ile birlikte de teknik servisler oluşturulmuş ve bu hizmetlerin en iyi şekilde verilmesi sağlanmaya çalışılmıştır. Bizler de bu alanda çalışmalarımızı sürdürüyor ve müşterilerimize en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz.

Bilişim Dedektifliği Nedir?

Bilişim dedektifliği nedir sorusu gün geçtikçe daha fazla sorulan ve bu işi yapan kişilerin ne gibi durumlarda kendilerine yardımcı olacağını merak eden insanlar artmaktadır. İnternet aleminde her tık bir iz bırakmaktadır. Gezmiş olduğunuz her sayfa kaydedilmektedir. Sizin kimsenin bilmediğini düşündüğünüz tüm bilgileriniz mutlaka ortaya çıkarılabilmektedir. Cihazlarınız üzerinde yapmış olduğunuz her hareket kaydediliyor ve zamanı geldiği zaman mutlaka ortaya çıkarılabiliyor.

Bilişim Dedektifliği

Bilgisayar ve elektronik cihazlar günümüzde, hayatımızı oldukça kolaylaştırmaktadır. Aynı zamanda yapılmış olan tüm işlemleri de kaydetmektedir. Cihazımız üzerinden, ulaşmak istediğiniz veriler ve bilgiler rahatlıkla ulaşılabilmektedir. Her adımınız kayıt altına alınıyor ve gerektiği zamanlarda ortaya çıkabiliyor. Buna da sanal takip ismi veriliyor.

Cihazınızdan bilerek veya hata ile silinen dosya ve verilerin bilgileri 15-20 yıl sonra dahi ortaya çıkarılabilmektedir. Bilişim uzmanlarının yetenek ve tecrübelerine dayalı olarak yapmış oldukları bu işlerde, ortaya çıkamayacak çok az veri bulunmaktadır. Bahsetmiş olduğumuz veriler sadece bilgisayarlarımızda değil, fotoğraf makineleri, video kayıt cihazları, cep telefonları, telefon hafıza kartları ve flash bellekler gibi birçok depolama araçlarının verileri silinse dahi ulaşılması mümkün olabilmektedir.

Herhangi bir depolama aracındaki dosyaya erişim zamanı, oluşum ve son yazılma sürelerinin belirlenmesi internet ağı üzerinde dolaşırken hangi sitelere ne zamanlarda bağlantı sağlandığı tespit edilebilmektedir. Bunun yanında internet üzerinden hangi sitelerden, ne gibi dosyaların indirildiği rahatlıkla tespit edilebilmesi mümkündür.

Cihazda daha önce yer alan bilgilerin silinmesi, bilgilerin bir daha ulaşılamayacağı anlamına gelmiyor. Oluşturulan şifreler ve silinen dosyalar uzman ekiplerimiz tarafından rahatlıkla geriye getirilebilmektedir. Bunun yanında şifrelenen dosyalarda ekibimiz tarafından rahatlıkla çözülebilmektedir.

Önceki yıllarda tamamen fiziki takip ile kısıtlı kalan dedektiflik işlemi, günümüz teknolojisi ile birlikte sanal ortama taşınmak zorunda kalmıştır. İnternet üzerinde gezilen ortamlar ve yapılan işlemler ile ilgili yapılan takip ve bilgi edinme işlemi ile birlikte, verilerin tamamına ulaşılabilmektedir. Elektronik ortamda ele geçirilen bu veriler delil olarak dahi kullanılabilmektedir. Bunun yanında silinen tüm verilerin kurtarılma işlemleri de teknik servisimiz tarafından yapılabilmektedir.

Sanal Takip ve Dedektiflik

Sanal takip ve dedektiflik kavramları artık internet üzerinden yürütülmektedir. En azından bizim işimiz bu alandadır. Kurumsal bilgisayar sistemlerini birbirine bağlanmak ve iletişimi sağlamak gibi bir durumları bulunmaktadır. Bu bağlantının sadece kurumlar için geçerli olduğu söylenemez. Devletler, şirketler arası iletişim ve ağlar arası bağlantı sağlamak isteyen her kullanıcının yapabileceği bir iletişim tarzıdır.

Bu durumların teknolojik olarak ve haberleşme açısından kullanıcılar arası iletişimi bir hayli kolaylaştırsa da, sistem içerisinde oluşan verilerin kaydedilmesi sonucu kimi zamanlar olumlu bir özellik olarak ortaya çıksa da, kimi zamanlar ise farklı kişilerin eline geçmesi ile aleyhimize kullanılabilecek bilgilerin oluşmasına neden olmaktadır. Dedektiflikte ise olumlu kullanım mevcuttur.

Bilgisayar, telefon, hard disk ve günümüzde veri depolayabilen tüm depolama araçlarındaki silinen verileri kurtarabilme imkanlarımız mevcuttur. Sizler de bu hizmetten yararlanmak ve verilerinizi geri getirebilmek istiyorsanız, işinde uzman ekibimizden teknik servis desteğini alarak, talep etmiş olduğunuz tüm verilere ulaşabilme imkanınız bulunmaktadır.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.