EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Bilişim Dedektiflik Servisi

Casus Yazılımları ve Hackerları Önlemeye Yönelik Uygulama Servisi

Devletlerin ve şirketlerin başta olmak üzere hacker saldırıları ile karşı karşıya kaldığı için, bu saldırıları önleyebilme ve casus yazılım bulma ile ilgili savunma programları veya cihazları üzerindeki çalışmalar devam etmektedir.

Casus Yazılımları ve Hackerları Önlemeye Yönelik Uygulama Servisi

Devletlerin bu saldırılara karşı oldukça önemli tedbirleri bulunmaktadır. Aynı zamanda şirketlerde servisler ile çalışarak yapılabilecek tüm saldırılara karşı kendilerini koruma içgüdüsüyle hareket ederler.

Günümüzde teknik servis olarak başvurabileceğiniz birçok firma bulunmaktadır. Buna rağmen her firma sizi saldırılardan koruyamaz. Yapılan saldırılar ve her geçen gün gelişmekte olan virüs yazılımları ile birlikte savunma mekanizmasında değişiklikler yapılmalı ve sistemin gerçekleşebilecek yeni saldırılara karşı koruma sağlamasını başarabilmek önemlidir.

Bu aşamada her firma başarılı olamıyor ve hizmet vermiş olduğu kullanıcıyı memnun edemiyor. Bizleri bu firmalardan ayıran özelliğimiz de burada devreye giriyor. Çalıştırmış olduğumuz ekip arkadaşlarımıza güveniyor ve rahatlıkla sizlere hizmet vermesi için görevlendirebiliyoruz. Bu rahatlığa kavuşabilmemizin en temel nedeni ise, ekip arkadaşlarımızın alanlarında profesyonel bir şekilde hareket etmeleri ve çalışmalarıdır.

Cihazınıza gerçekleşebilecek hacker saldırısı sırasında ağınızı ve dosyalarınızı koruyabilecek bir uygulama ve yazılıma sahip olmanız gerekmektedir. Bunun yanında ekibimizin gerek görmesi halinde sizlere sağlanacak olan farklı cihazlar ile de verilerinizin güvenliği daha korunaklı hale gelebilmektedir. Cihazınızda yaşamış olduğunuz herhangi bir sorun olursa servisimize gönül rahatlığı ile cihazlarınızı emanet edebilirsiniz. Peki cihazlarınıza zarar veren bu virüs yazılımı nasıl çalışıyor ve bu yazılımlara karşı nasıl önlemler alabiliriz gelin birlikte inceleyelim.

Casus Yazılım Nasıl Çalışır?

Yapılan tüm işlemlerin sonucunda sizleri gizli bir şekilde izlemek üzerine kurulmuş ve bilgilerinizi ele geçirmeye yarayan bir yazılımdan bahsediyor isek, hayatınızın tekrar güvenli ve gizliliğinizin sağlanabildiği bir hale gelebilmesi için casus yazılım bulma şarttır. Bu yazılıma fark etmemeniz veya fark ettikten sonra kaldırmamanız halinde sizlere çok büyük zararlar verebilir. Kaldırma işleminin tamamen gerçekleşebilmesi için firmamıza başvurabilirsiniz.

Casus yazılımlar bilgisayarınıza birçok farklı yöntem ile sıza bilmektedirler. E-posta adresinize yollamış olduğu linklere tıkladığınız anlarda veya daha bilindik bir yöntem olan ve birçok kişinin bu yöntem ile yazılımı yüklediğini düşünebiliriz. Bu yöntem ise, tarayıcınızda farklı bir sayfaya gidecek iken size yönlendirme sayfasının gelmesi ve orada bulunan reklama tıkladığınız anda bilgisayarınıza zararlı yazılımın yüklenmesidir.

Burada farklı bir siteye gitmeniz söz konusu olmuyor, normalde güvenilir bir site olarak bakmış olduğunuz sitede bulunan reklamın yazılımındaki zararlı virüslerin cihazınıza girmesiyle sorun yaşayabiliyorsunuz.

Virüs bilgisayarınıza bulaştıktan sonra hacker saldırısı başarılı bir şekilde sonlanmış oluyor ve virüsü yollayan kişi cihazınızda bulunan tüm bilgi ve yazılarınıza rahatlıkla ulaşabiliyor. Bu andan sonra yapabileceğiniz tek şey teknik servisimize cihazlarınızı getirerek virüsün silinmesini sağlamaktır. Bu duruma gelmeden önce cihazınızda alabileceğiniz bazı tedbirlerde bulunmaktadır. Gelin bir de nasıl önlemler alabiliriz onları inceleyelim.

Casus Yazılımlar Nasıl Önlenir?

Şirket veya kullanıcıların casus yazılımlar nasıl önlenir sorusunu sorduğunu bilmekteyiz. En çok zararlı yazılım indirilen yöntemlerden birisi olan, dosya indirme işlemi sırasında ulaşabilecek virüslere tedbir olarak bilindik sitelerden indirme işlemi yapılmalıdır. Gezinilen sitelerde tıklanan reklamlara dikkat edilmelidir. Her reklamda olmasa da, bazı reklamlarda reklamı veren kişiler tarafından resmin arka kısmına yani yazılım kısmına yüklenen zararlı virüs ile bilgisayarınızın zarar görme ihtimali bulunmaktadır.

Kendi alacağınız tedbirlerin dışında cihazınızı daha korunaklı bir hale getirmek için casus yazılım belirleyen programları yüklemelisiniz veya güvenlik duvarlarına aktif hale getirebilmek için firmamız çatısı altında bulunan, ekip arkadaşlarımıza servis kontrolü için cihazınızı teslim edebilirsiniz. Kimi kullanıcılar bu uygulamaları kendileri kurarak bir çözüm yolu bulmaya çalışmaktadırlar.

Bu yöntem işe yarasa da, hackerların sahte antivirüs programları oluşturarak içerisine zararlı yazılımları kodladıkları bilinmektedir. Kesin bir sonuç elde etmek istiyorsanız, kadromuz içerisinde bulunan tecrübeli ekib arkadaşlarımız ile çalışarak, hem saldırı öncesi cihazınıza koruyacak tedbirlerin alınması, hem de saldırı sonrası yapılabilecek işlemler için cihazınızı hazırlayabiliriz.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.