EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Elektrikli Cihazlar Teknik Servis

Çay Makinesi Teknik Servis

Bir çay makinesinde su kaynamaya başlamadan önce makine kendi kendine kapanıyorsa, bu sorunu çözmenin üç yolu bulunmaktadır: makine içinde kireçlenme olmuştur, kontakları temiz değildir ya da termostat arızalıdır. Her durumda çay makinesinin bir teknik servise gitmesi ve uzman gözetiminde bakımının yapılması ve onarılması gerekmektedir.

Çay Makinesi Teknik Servis

Isıtıcıların kaynama noktasına ulaşmamasının en yaygın nedeni kireçlenmedir. Makine içindeki kireç birikimi su ısıtıcısının iç mekanizmalarını etkiler ve düzgün çalışmasını durdurur.

Çay makinesinde su kaynama noktasına ulaştığında ısıtıcıdaki termostat otomatik olarak kapanır. Ancak termostat düzgün çalışmıyorsa, su ısınmadan önce kapanabilir. Büyük bir ihtimalle ısıtıcıdaki termostatın değiştirilmesi gerekir.

Çay makinesinin temas noktaları temiz olmak zorundadır. Kontaklardan herhangi bir oksitlenmenin veya istenmeyen maddenin çıkarılması gerekir. Temas noktaları oksitlenirse cihaz düzgün çalışmayacaktır.

Elektrikli çay makineleri tehlike yaratmamak için kapatma sistemleriyle tasarlanmıştır. Ancak kapatma sistemi arızalanırsa, makinenin açılmasını engelleyebilir. Ayrıca suyun yeterince sıcak olduğunu algılayan ve ısıtıcıyı otomatik olarak kapatan bir sensör bulunur. Bu sensör arızalıysa yanlış sinyal göndererek makinenin kapanmasına neden olabilir.

Kuruluşumuz, eğitimli ve uzman bir kadro ve gelişmiş teknolojik donanımı ile, elektrikli cihazlar teknik servis hizmetleri arasında, çay makineleri için teknik servis hizmeti de vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.