EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Elektrikli Cihazlar Teknik Servis

Elektrikli Makinelerin Bakım ve Onarım Servisi

Elektrikli makinelerin onarımı ile uğraşmak istemeyen kişiler bir an evvel bakım süresi gelmiş olan makinelerine teknik servise göstermelidir. İstenilmesi durumunda teknik servis olarak bizler ileri bir tarihe alınan randevularda tarafınızı arayarak servis kontrolleri için geleceğimize haber veriyoruz.

Elektrikli Makinelerin Bakım ve Onarım Servisi

Bu şekilde hem sizler servis ile ilgili sıkıntılara düşünmekten kurtuluyorsunuz, hem de makinenizin rutin kontrolleri yapılarak büyük arızalar çıkarabilecek parçaların daha önceden kontrolü yapılıyor ve anında tamir işlemleri gerçekleşiyor. Eğer bir işletme veya halka açık bir alanda kullanılan makine, bakım olmadığı takdirde habersiz bir şekilde arıza çıkararak hem işlerin aksamasına, hem de küçük bir parça değişimi veya onarım ile hallolabilecek bir işin büyümesine neden olunacaktır.

Bakım İşlemleri

Makine bakım işlemleri ile ileride oluşabilecek arızaların önlenmesi ve üretimin devam ettirmesine yönelik çalışmalarımız olmaktadır.

Bakım İşlemleri Çeşitleri

  • Periyodik Bakımlar
  • Ana Bakımlar
  • Kestirimci Bakımlar
  • Yenileştirme, Değiştirme çalışmaları

Periyodik Bakımlar

Makine güçleri ne durumda ve çalışma koşulları nasıl incelenerek bir durum raporu çıkarırlar. Küçük bir bakım olarak bilinmektedir.

Ana Bakım

Periyodik bakım ile kıyaslandığı zaman daha büyük bir bakımdır. Biraz daha kapsamlı ve makinenin türüne göre farklı bakım çeşitleri ile ustalarımız makineyi detaylı bir şekilde incelemektedirler.

Kestrimci Bakım

Günümüzde yeni yeni popüler olmaya başlayan bir bakım türüdür. Elektrikli makinelerin onarımı için zaruret hali oluşmadan, cihazlar yardımı ile ses, pıtırtı, su akıntısı veya ölçü aletlerindeki değer değişiklikleri gibi faktörler göz önüne alınarak herhangi bir sıkıntı olup olmadığı incelenir. Eğer risk oluşturabilecek durumlar var ise arıza oluşmadan önce tüm tedbirler alınarak ileride oluşacak olan büyük çaplı hasarların önlenmesi düşünülmektedir.

Arıza Bakımı

Elektrikli makinelerin onarımı çalışma düzeyindeki aksamalar sonucunda bakım yapılmasına denmektedir. Değişik sebeplerden dolayı arızaların çıkabilme durumu vardır ve bu durumlarda tecrübeli iş arkadaşlarımız tarafından gerekli tüm incelemeler yapılarak yapılması gereken tüm tamirat işlemleri yapılmaktadır.

Yenileştirme, Değiştirme Bakımları

Yenileme ve değiştirme bakımları zaruret olmadığı takdirde çok fazla yapılmayan işlemlerden birisidir. Makinenizin arıza yapan parçası tamir edildi ve sürekli olarak aynı noktadan arıza yapmaya devam ediyor ise yapmanız gereken farklı çözümler bulmaktır. Burada devreye ya bu makineyi değiştirmek veya sadece arıza çıkaran bölümü yenilenmesi gerekmektedir. Bu durumun küçük çaplı tamirat işlemlerinde çok fazla gerçekleşme olasılığı yoktur ama sorunun hiçbir şekilde düzelme işi ve yapılan işlerde verim alınamaması sonucunda bu bakım tarzına başvurulabilir.

Bakımlarda Yapılacak İşler

Ekibimiz sizler için yukarıda saymış olduğumuz birçok bakım türünü yapabilmektedir. Bu bakımları en iyi şekilde yapacak olan tecrübeli ve işine profesyonel olarak bakan ustalar ile çalışmaktayız. Periyodik bakımlarda ekipmanlarınızın fiziki olarak ne durumda olduğunu kontrol işlemleri yapılır. Bağlan tuşları, bağlantı noktalarının temizlikleri ve koruma devrelerindeki durumlar kontrol edilir. Bunun yanında cihazın ne olduğuna bağlı olarak farklı kontrol işlemleri de gerçekleşmektedir.

Büyük bakımda ise işler biraz daha değişmektedir. İlk olarak ustalarımız yapılacak olan işler ile ilgili yazılı bir belge oluşturmalıdır. Bu belgeler dosyalar veya elektronik ortamda saklanılması gerekmektedir. Cihazınızda bulunan motorlar ve diğer bölümler ile ilgili hazırlıklar yapılır. Bakımı yapılacak olan cihazın yanına gidildiği zaman ise, tüm parçaların ayrıntılı kontrolleri yapılmaktadır. Bu işlemlerin ardından herhangi bir sıkıntı görüldüğü durumda değiştirilmesi gereken veya onarılması gereken parça var ise ekibimiz sizlere bildirerek onay vermeniz halinde tamir ve bakım işlemlerini sürdüreceklerdir.

Makine bakımı sırasında yapılacak olan tüm işlemlerin en iyi şekilde bilinmesi ve yapılacak olan işleme dair çalışan ustanın bilgi sahibi olması gerekmektedir. Ekibimizi almış olduğumuz ustalarımız, işlerinde tecrübeli ve deneyim sahibi insanlar oldukları için sizlere sağlayacak olduğumuz hizmet ile en kaliteli şekilde işinizin tamamlandığını göreceksiniz.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.