EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Elektrikli Cihazlar Teknik Servis

Fritöz Teknik Servis

Fritözler evlerde ve birçok ticari mutfakta temel bir ekipmandır, ancak arada bir arıza yapması nadir değildir. Çoğu ticari fritözler, dayanıklılıkları ve verimlilikleri ile iyi bilinmesine rağmen, kullanım ömürleri boyunca küçük sorunlarla karşılaşmak muhtemeldir.

Fritöz Teknik Servis

Pilot ışığı söndüğünde, bu genellikle fritözün tamamen devre dışı olduğunun bir işaretidir. Onsuz, yağ doğru sıcaklığa kadar ısınmaz. Arızalı bir pilot ışığına neden olan, en yaygın faktör ana gaz besleme valfidir. Valf açıksa ve tıkanıklık yoksa, termopili değiştirme zamanı gelmiş olabilir. Termopil, termal ısıyı elektrik enerjisine dönüştüren ve pilot ışığına sinyal veren ana ısıtma elemanıdır.

Termostat tutarsız çalışıyorsa, fritöz kullanılırken öngörülemeyen sıcaklık dalgalanmaları olur. Sıcaklık tutarsızsa, dahili termostatın yeniden kalibre edilmesi, değiştirilmesi veya yeniden kablolanması gerekir. Termostatın arkasındaki kabloların bağlantısı kesilirse, değiştirilmesi gerekir.

Fritözlerle ilgili en yaygın sorunlardan biri, kızartma tankının içine brülörlerin yanına monte edilen arızalı yüksek limitli termostatlardan kaynaklanır. Arızalı bir yüksek limit anahtarı, kızartma yağının tercih edilen sıcaklığa kadar ısınmasını engeller.

Kuruluşumuz, eğitimli ve uzman bir kadro ve gelişmiş teknolojik donanımı ile, elektrikli cihazlar teknik servis hizmetleri arasında, fritözler için teknik servis hizmeti de vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.