EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Elektronik Cihazlar Teknik Servis

Masaüstü Bilgisayar Teknik Servis

Masaüstü bilgisayar, belgeler, telefon defterleri, başvuru kaynakları, yazma ve çizim araçları ve proje klasörleri dahil olmak üzere fiziksel bir masanın üzerinde bulunan tüm nesne türlerini temsil eden bir bilgisayar görüntüleme alanıdır. Kullanıcılar, sahip oldukları farklı projeler veya çalışma ortamları için birden fazla ekran açabilir ve bunlar arasında geçiş yapabilir.

Masaüstü Bilgisayar Teknik Servis

Bir masaüstü bilgisayarın başlıca elemanları anakart, ekran kartı, güç kaynağı ünitesi (PSU), sabit disk, optik sürücü, fan, klavye, mouse ve monitördür. Bunların hepsi kendi başına birer arıza kaynağıdır ve gerekli durumlarda değiştirilmesi ya da onarılması gerekir. Ancak bu durum kesinlikle bir uzman gerektirir ve bu işin bir teknik serviste yapılması gerekir.

Onarım işlerinde en büyük zorluk, sorunun neden kaynaklandığını bulmaktır. Sorunun kaynağına inmek ve bunu kısa sürede yapmak deneyim ve bilgi gerektirir. Örneğin anakart üzerindeki küçük bir devrenin yanması yüzünden masaüstü bilgisayar çalışmıyorsa, ana kartı değiştirmek kolay, ancak daha maliyetli bir iştir.

Kuruluşumuz, eğitimli ve uzman bir kadro ve gelişmiş teknolojik donanımı ile, elektronik cihazlar teknik servis hizmetleri arasında, masaüstü bilgisayarlar için teknik servis hizmeti de vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.