EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Kurumsal

Garantili Servis

Bir bilgisayar, yazıcı, tarayıcı veya bir ağ kurulmuşsa ağ üzerinde bulunan bileşenler ilk alındıklarında, genel olarak üretici firmaların garantilerini taşırlar. Bu nedenle garanti süresi içinde herhangi bir arıza durumu yaşandığında, garanti koşulları kapsamında üretici firmadan bu arızanın giderilmesi talep edilir. Üretici firmalar da eğer kullanıcı hatasından kaynaklanan bir arıza yoksa, garanti koşulları içinde arızalanan bu parçanın değişimini yaparlar.

Garantili Servis

Ancak garanti süresi sonra erdikten sonra bu cihazlardan herhangi biri arızalandığında, yapılacak iş, bilgisayar destek hizmetleri veren bir firmadan bu hizmeti talep etmektir.

Eğer bu cihazlardan biri, garanti süresi içinde arızalanırsa, ancak üretici firma kullanıcı hatası tespit ederse, bu durumda değişimini yaptığı parçaların ücretlerini talep edecektir. Bu ücretler ise bazen oldukça yüksek olabilir. Bunun en bariz örneği anakartlardır. Üretici firma anakartın arzalı olması durumunda bunu tamir etmek yerine yenisi ile değiştirmek ister. Oysa bir kısım anakartlar tamir edilebilir.

Böyle olduğu için müşteriler yüksek ücret ödeyerek bir anakart almak yerine, daha düşük bir ücrete anakartın tamiri ile yetinmek isteyebilir. Bu yüzden de yetkili servis yerine, özel herhangi bir teknik servise başvurabilir.

Kuruluşumuz, müşterilerin daha yüksek maliyetlere katlanmaması için, tamiri mümkün olan parçaların yerine yenisini almak yerine, bu parçaları tamir etmek yoluna gitmektedir.

Ancak sadece anakart için değil, hangi bileşen arızalı olursa olsun, tamir yoluna gitmeden önce şirketimiz özellikle şu nokta üzerinde durmaktadır. Eğer tamir edilecek parça henüz üretici firmanın garantisi altında bulunuyorsa, işe girişmeden önce mutlaka müşterilerin onayı alınır. Çünkü parçalar açıldıktan sonra üretici firma garantisi sona erecektir. Müşteri onay verdikten sonra tamir çalışmaları başlatılır.

Bunun dışında yapılacak onarımlar sırasında eğer yeni bir bileşen kullanılacaksa bu durumda bu yeni bileşen için üretici firmanın garantisi aynı koşullarda geçerlidir. Ama yeni parça kullanmak yerine tamir yoluna gidilmişse, bu durumda şirketimiz, sadece hizmet garantisi vermektedir. Rakiplerimizi küçümsemiyoruz ve onlara tepeden bakmıyoruz ama biliyoruz ki çok sayıda bilgisayar teknik servis hizmeti veren firma, bu tür bir garanti vermemektedir. Onarım işini bitirdikten sonra cihazı teslim etmekte ve bir daha sorumluluk almamaktadır.

Oysa kuruluşumuz, güçlü bir çalışan kadrosuna sahiptir ve çalışanlarının bilgi düzeylerinden ve deneyimlerinden emindir. Çalışanlarımız her işin üstesinden gelebilecek yetenektedir. Bu yüzden de çalışanlarımızın kendilerine güvenleri tamdır. Ayrıca çalışanlarımız, bilgisayar ve iletişim teknolojilerindeki gelişmeleri yakından izlemekte ve yenilikleri takip etmektedir. Böyle oldukları için de kişi ve kuruluşlara hızlı, kaliteli ve güvenilir hizmet vermektedir. Şirket olarak biz sadece müşterilerimizin değil çalışanlarımızın da memnuniyetine önem veriyoruz.

Şirketimiz, mevcut ve potansiyel her sektörden müşterilerine bu anlayış ve sorumluluk duyguları ile hizmet vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.