EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Kurumsal

Hızlı Hizmet

Hangi sektörde olursa olsun bütün kuruluşlar hızlı hizmet verdiklerini iddia ederler. Ancak önemli olan sadece hızlı hizmet vermek değil, hızlı ama aynı zamanda kaliteli ve güvenli hizmet vermek önemlidir.

Hızlı Hizmet

Eğer teknik servis destek hizmetleri veren bir kuruluştan bahsediyorsak, bu sayılan üç faktör gerçekten de çok önemlidir. Yani hızlı hizmet vermek, kaliteli hizmet vermek ve güvenilir hizmet vermek.

Bilgisayar artık özel yaşamda da iş yaşamında da vazgeçilemeyecek bir noktaya geldi. Bilgisayarlar durduğu anda bütün yaşam duruyor. Elektrik kesintilerine karşı alınabilecek önlemler var elbette. Jeneratörler devreye giriyor hemen. Hatta kesintisiz güç kaynakları sayesinde bilgisayarlar kesintiyi farketmiyor bile. Ama arıza durumları böyle değil.

Beklenmedik arızalara karşı alınacak tek etkili önlem, zamanında bilgisayarların bakımlarını yaptırmaktır. Bu bakımdan bütün işletmeler, sahip oldukları bilgisayarlar, sunucular, yazıcılar, tarayıcılar, ağ bağlantıları ve ağ üzerinde tanımlı bütün diğer bileşenler için bilgisayar teknik hizmetleri veren firmalar ile bakım anlaşmaları yapmaktadır. Bu anlaşmalar sayesinde bütün elektronik cihazların, anlaşmada belirlenen dönemlerde düzenli bakımları yapılmaktadır. Bu anlaşmalar aynı zamanda olmadık zamanlarda ortaya çıkacak arızalara kısa zamanda müdahale koşulları da taşımaktadır.

Doğal olarak bu anlaşmalar sayesinde yapılan periyodik bakımlar, cihazların ileride ortaya çıkarabileceği arızaların zamanında farkedilmesini ve gerekli önlemlerin alınmasını sağlamaktadır. Ayrıca düzenli bakımlar, cihazların daha düzgün ve sorunsuz çalışmalarına da imkan vermektedir. Bu şekilde hem daha uzun ömürlü olmaları hem de daha verimli olmaları sağlanmış olmaktadır.

Ancak herşeye rağmen bu elektronik cihazlar hiç sorun çıkarmazlar mı? Elbette bu durumlar yaşanmıyor değil. Ne kadar olsa elektronik oldukları için beklenmedik zamanlarda beklenmedik arızalar ortaya çıkabilir. Gerçi elektronik cihazlar durdukları yerde sorun çıkarmazlar. Mutlaka bu arızayı tetikleyen bir durum vardır. Ya bulundukları ortamın hava almıyor olması yüzünden veya aşırı yüklenmeden dolayı ısınmanın artması, veya ortamın nemli olması yüzünden kısa devre ihtimalinin yükselmesi, ya da daha da kötüsü bu cihazların hor kullanılması, düşürülmesi, çarpılması yüzünden bir takım arızalar ortaya çıkabilir.

İşletmelerin hiç durmaması gerekir. Üretim yapan veya bir hizmet üreten her kuruluş, zamana karşı yarışmaktadır. Zaman çok önemlidir ve kaybedilen zaman yerine konulamaz. Zaman kaybı ise maddi kayıpları getirir.

Arıza ortaya çıktığı anda en kısa sürede bu arızaya müdahale edilmesi, gerekli onarımların yapılması ve hemen kullanılır duruma getirilmesi gerekir. İşte hızlı hizmet bu noktada kendini hissettirir.

Her teknik servis kuruluşu hızlı hizmet verdiğini iddia eder ama çok azı gerçekten kaynaklarını hızlıca bu işe yönlendirir ve firmanın zarar görmeden bu problemden kurtulmasını sağlar.

Kuruluşumuz, mevcut ve potansiyel bütün müşterilerine en hızlı, en kaliteli ve en güvenilir hizmeti vermektedir. Şirketimiz, insan kaynağı olarak da teknolojik altyapısı ile de hızlı hizmet verme gücüne sahiptir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.