EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Medikal Cihazlar Teknik Servis

Ameliyathane Lambası Teknik Servis

LED teknolojisinin gelişiyle birlikte artık lambaların ısınması sorun olmaktan çıkmıştır. Ancak, birçok ameliyathane hala halojen ameliyathane lambaları kullanıyor. Bu ışıklar aynı zamanda temas halinde yanma riskinin olduğu tehlikeli bir ortam sunar.

Ameliyathane Lambası Teknik Servis

Ayrıca kol süspansiyonu ve bomların doğru planlanmaması, bom kollarının yörüngelerinde öngörülemeyen sorunlara yol açabilir ve dönme eksenini ve ışıkların konumunu sınırlayabilir. Daha kötüsü ışıklar birbiriyle çarpışabilir.

Bir başka sorun, süspansiyon kollarının sürüklenmesidir. Sürüklenme yeterince kötüleşirse, ışığı bir yerde odaklamak güçleşir.

Bom kolundaki aşınmış yataklar, yetersiz ağırlık kapasitesi ve aşırı ağır başlıklar veya bom kolu arızaları kol kaymasına neden olabilir.

Ameliyathane lambaları mümkün olduğunca temiz olmalıdır. Ayrıca ışığın iyi ayarlanabilir olması ve renk sıcaklığı, renk yoğunluğu ve odaklanabilirlik açısından uygun olması gerekir.

LED’ler yavaş yavaş etkinliğini kaybeder, bu nedenle test ve kalibrasyon sırasında düşüş izlenebilir, ancak halojenlerde bu mümkün değildir.

Ameliyathane lamba sistemlerinin uzun ömürlü olması için olası arızaların erken tespit edilmesi ve periyodik bakımlarının teknik servis tarafından yapılması gerekmektedir.

Kuruluşumuz, eğitimli ve uzman bir kadro ve gelişmiş teknolojik donanımı ile, medikal cihazlar teknik servis hizmetleri arasında, ameliyathane lambaları için teknik servis hizmeti de vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.